Naujienų srautas

Kultūra2019.01.14 17:47

Duris tuoj užvers Kauno muzikinis teatras: po rekonstrukcijos – naujovės scenoje

Nuo kovo iki metų pabaigos uždaromas Kauno muzikinis teatras – planuojama rekonstruoti teatro sceną. Kol teatras bus uždarytas, teatras ieškos kitų erdvių. Geriausius pasirodymus norima parodyti ne tik sostinės, bet regionų gyventojams.

Scenos rekonstrukcija – planuota jau ilgą laiką. Mechaniniai pulteliai, trosai ir keliamieji mechanizmai, pasak teatro vadovų, tarnauja ne vieną dešimtį metų. Kai kurie įrengti dar prieškariu – 1936-aisiais. Ir nors veikia, bet jiems reikia daugiau priežiūros, be to, jie yra sunkūs – technologijos, darbuotojų juokais vadinamos prieštvaninėmis, sveria ne vieną šimtą kilogramų.

„Scenoje bus išgriaunama viskas, kas yra, iki pat viršaus – visos konstrukcijos bus panaikintos, visi tiltai ir viskas bus daroma iš naujo. Grindys irgi bus atnaujintos“, – LRT TELEVIZIJAI sako Kauno muzikinio teatro vadovo pavaduotojas Rimantas Lekavičius.

Rekonstrukcijai iš struktūrinių fondų gauti 5  mln. eurų. Naujoji technika turėtų veikti greičiau ir tyliau, reikės mažiau žmonių jai aptarnauti. Tiesa, užtruks, kol viskas bus įdiegta ir pritaikyta spektakliuose.

„Ko dar neturėjo teatras, tai apatinės mechanizacijos. Tai bus galimybė kilnoti orkestro ložės grindis, galbūt pavyks scenoje padaryti keletą „liukų“, kur galės išdygti atlikėjas ir vėl dingti“, – apie naujoves kalba R. Lekavičius.

Scenos rekonstrukcija, manoma, truks 9 mėnesius. Naujojoje scenoje spektakliai planuojami gruodį. Kol vyks remontas, muzikinio teatro trupė spektaklius rodys kitose erdvėse: Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Raudondvaryje, Marijampolėje, Šakiuose, Vilniuje. 

Daugiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi