Kultūra

2019.01.10 23:16

J. Miltinio teatre J. Tertelis pastatė T. Bernharto pjesę „Teatralas“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.10 23:16

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre režisierius Jonas Tertelis  pastatė austrų dramaturgo Tomo Bernharto pjesę „Teatralas“.  Režisierius žinomas kaip pabandęs Lietuvos miestelių istoriją perkelti į teatro sceną – Visagino „Žalia pievelė“, Šalčininkų „Nežinoma žemė. Šalčia“. Panevėžyje J. Tertelis per teatro užkulisius žvelgia į šiuolaikinę visuomenę.

Aktoriaus Bruskono šeima rengiasi vaidinimui mažo miestelio smuklėje. Jis piktinasi viskuo, kandžiai terorizuoja ne tik užeigos savininką, bet ir savo šeimą. Ir atskleidžia sudėtingo bei veidmainiško teatralo kūrybos užkulisius.

Austrų rašytojo Tomo Bernharto pjesė „Teatralas“ iš pradžių režisieriui nepatiko, tačiau atidžiau pastudijavęs tikina supratęs kad dabar ji Lietuvoje labai aktuali.

„Turime savotišką tokią vaidmenų identiteto ir autoritetų krizę, ir noras primesti vienas kitam roles skirtingas, iš jų formuoti skirtingas roles, jos mums atrodo labai įprasta. Šalia  viso to, paprastas dėmuo yra tai, kad mes teatre, lygiai taip pat kaip ir gatvėje, labai dažnai bumbam apie daug dalykų, mus labai erzina daug kasdieninių dalykų“, – pasakojo režisierius J. Tertelis.

„Teatralas“ – beveik monospektaklis, nes pagrindinį Bruskono vaidmenį kuriančiam aktoriui Albinui Kėleriui kiti vaidinantys kolegos – Vytautas Kupšys, Ieva Savickaitė, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Balys Ivanauskas – tik padeda atskleisti pjesę.

Spektaklio dailininkės – Berta ir Paaaulė Boculaitės, muziką kūrė Martynas Bialobžeskis. „Teatralo“ premjera Juozo Miltinio dramos teatre – penktadienį.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.