Kultūra

2019.01.10 12:05

G. Bleizgys: nauja menininkų kasta kartais kuria ne meną, o publicistiką

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.10 12:05

Susidaro įspūdis, kad šiuolaikiniai menininkai noriai draugauja su ministerijomis, gauna finansavimą, tačiau kuria nebe meną, o publicistiką. Taip LRT TELEVIZIJAI sako poetas Gintaras Bleizgys, kurio eilėraščių knyga „Xeranthemum“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.  

Sugalvoti pavadinimą jau dvyliktajai savo poezijos knygai buvo sunku, nes norėjosi, kad jis pagerintų, o ne pablogintų knygą. Taip LRT TELEVIZIJAI sako poetas Gintaras Bleizgys, kalbėdamas apie eilėraščių knygą „Xeranthemum“.

„Nieko nesugalvojau, o tuomet pamaniau, kad viename iš eilėraščių yra lotyniškas žodis xeranthemum, reiškiantis gėlių pavadinimą. Žinoma, man reikėjo įtikinti leidyklą dėl tokio pavadinimo, bet galiausiai gavau sutikimą“, – pasakoja autorius.

Paklaustas apie kūrinius, G. Bleizgys tvirtina, kad tai ilgi, proziški eilėraščiai: „Ilgumas apsunkina skaitymą, nes tam reikia nusiteikti. Tačiau eilėraščiai turi pasakojimą, naratyvą, šiokį tokį siužetą ir gal tai pritrauks skaitytojus. Eilėraščiuose kalbama apie gyvenimą, praėjusius etapus, vaikystę, santykius su kitais kūrėjais, rašytojais, minima nemažai jų pavardžių.“

G. Bleizgys, kalbėdamas apie šiuolaikinius menininkus, sako pastebintis jį liūdinantį dalyką. „Man susidaro įspūdis, kad nauja menininkų kasta (taip juos pavadinčiau) moka gauti finansavimą, siekia draugauti su žmonėmis iš ministerijų, fondų ir pan. Ir kuria ne meną, o publicistiką. Anksčiau prieš tokius dalykus kovota. Nesvarbu, gyveni laisvoje ar okupuotoje šalyje – abiem atvejais gali būti nelaisvas savo idėjomis, elgesiu. Aš skatinčiau menininkus laužyti normas ir ribas, būti laisviems“, – aiškina poetas.

Plačiau – įraše.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.