Kultūra

2019.01.08 23:58

Perkusininkas D. Naujokaitis improvizuoja su vaikystės draugais ir jaunais atlikėjais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.08 23:58

Perkusininkas Dalius Naujokaitis, jau daugelį metų gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vilniuje pristato trijų dienų koncertų ciklą. Kiekvieną vakarą atlikėjas improvizuoja su skirtingais atlikėjais. Scenos partneriai – ir vaikystės draugai, ir jauni atlikėjai.

Vilniuje, prie Kompozitorių namų įsikūrusioje įrašų studijoje perkusininkas Dalius Naujokaitis pristato solo ir kamerinės muzikos improvizacijas. Antradienio vakarą muzikantas scenoje kartu su draugu – kompozitoriumi Tomu Kutavičiumi. Sako, susipažinę dar mokykloje.

D. Naujokaičio ir T. Kutavičiaus duetas – retas muzikinis įvykis, nes abu kūrėjai scenoje susitinka po ilgos pertraukos.

Nuo 1995 m. Niujorke gyvenantį menininką D. Naujokaitį daugelį metų globojo Jonas Mekas, vėliau jis tapo kelių žinomų muzikos kolektyvų nariu, groja solo programas. Pasak perkusininko, kompozicijas jis konstruoja leisdamas laisvai tekėti vibracijoms, nieko nekuria. Kolegos D. Naujokaitį vertina kaip vieną žymiausių Lietuvos perkusininkų.

„Gyvas šėlsmas toks, galima sakyti, bet kuris turi labai geras ausis, klauso ir klauso, ir su juo tikrai labai didelis malonumas muzikuoti“, – sakė saksofonininkas Liudas Mickūnas.

L. Mockūnas įrašų studijoje „Mama studios“ koncertus pradėjo organizuoti prieš kelerius metus. Kai į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją pradėjo važiuoti dėstytojai iš užsienio, geri muzikantai, galvota, kur būtų galima surengti jų koncertų. Taip įrašų studija tapo koncertų sale.

D. Naujokaitis, pirmadienį čia improvizavęs su grupe „Mold“, antradienio vakarą – su kompozitoriumi T. Kutavičiumi ir improvizaciją studijuojančiomis studentėmis. Trečiadienį savo muzikinę rezidenciją Vilniuje perkusininkas baigs koncertu su saksofonininku Liudu Mockūnu ir kontrabosininku Eugenijumi Kanevičiumi.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.