Kultūra

2019.01.08 08:49

„Queen“ tikėjo filmo „Bohemijos rapsodija“ sėkme

LRT.lt2019.01.08 08:49

Sekmadienį vykusioje prestižinių „Auksinių gaublių“ apdovanojimo ceremonijoje daugelis žiūrovų manė, kad geriausiu metų draminiu filmu taps kino juosta „Taip gimė žvaigždė“ arba „BlacKkKlansman“, arba „Juodoji pantera“ – tačiau pagrindinis vakaro prizas atiteko biografinei dramai „Bohemijos rapsodija“ (orig. „Bohemian Rapsody“). Vis dėlto nė vienas iš šiame kino projekte dalyvavusių žmonių neatrodė nustebę, kai buvo paklausti užkulisiuose vykusioje spaudos konferencijoje, kaip jaučiasi.

Grupės „Queen“ gitaristo Briano May teigimu, dauguma recenzentų šį filmą griežtai sukritikavo remdamiesi tik anonsais, priešingai nei kino salėse su ašaromis akyse žiūrėję gerbėjai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Queen“ per savo istoriją sulaukė turbūt blogiausių žiniasklaidos atsiliepimų tarp visų didžiausių pasaulio grupių“, – teigė filmo prodiuseris Jimas Beachas. „Šį filmą priėmė visuomenė, ir manau, visuomenė yra puikus arbitras“, – mano kino juostos prodiuseris.

Aktorius Mike`as Myersas, kuris filme vaidina muzikos įrašų milžinės „EMI“ vadovą, liūdnai pagarsėjusį kaip asmenį, neleidusį grupei „Queen“ savo albume įrašyti dainos „Bohemijos rapsodija“, pasidalijo istorija, kad grasino atsisakyti jį išgarsinusio vaidmens komedijoje „Veino pasaulis“, jei filmo kūrėjai nebūtų įtraukę šios dainos į svarbiausią filmo sceną. M. Myersas anksčiau yra teigęs, kad pastarajame filme originaliai buvo numatyta panaudoti grupės „Guns N`Roses“ dainą.

„Tai yra dievai, kurie vaikščioja kaip paprasti žmonės, ir aš negaliu patikėti, kad esu čia“, – spaudos konferencijos metu sakė aktorius M. Myersas, rodydamas į grupės „Queen“ narius.

Prieš įspūdingą dramos „Bohemijos rapsodija“ laimėjimą visos „Auksinių gaublių“ apdovanojimo ceremonijos dalyvių akys buvo nukreiptos į geriausio draminio filmo aktoriaus apdovanojimą, kuris, kiek mažiau netikėtai, atiteko pagrindinei biografinės dramos „Bohemijos rapsodija“ žvaigždei aktoriui Rami Malekui.

Ant scenos pasirodęs 37 metų amerikiečių aktorius savo rankose laikydamas „Auksinio gaublio“ statulėlę darė tai, ką ir dauguma laimėtojų ceremonijoje – padėkojo daugeliui projekto dalyvių. Vis dėlto R. Malekas pabaigė savo kalbą padėkodamas ir skirdamas savo apdovanojimą žmogui, kurį suvaidino didžiajame kino ekrane.

Biografinę muzikinę dramą „Bohemijos rapsodija“ galima išvysti didžiuosiuose Lietuvos kinuose.

Spaudos konferencijos įrašas:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt