Kultūra

2019.01.07 10:31

„Auksinių gaublių“ apdovanojimuose netikėtai triumfavo „Bohemijos rapsodija“

Karina Urbanavičiūtė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.07 10:31

Los Andžele išdalyti „Auksinių gaublių“ apdovanojimai. Geriausiu filmu šiemet pripažinta „Bohemijos rapsodija“ apie grupės „Queen“ gimimą ir jos lyderio Freddie Mercury gyvenimą.

„Bohemijos rapsodijos“ laimėjimas tapo vakaro netikėtumu – nors buvo nominuotas tik dviejose kategorijose, filmas gavo abu apdovanojimus – už įtikinamai atkurtą F. Mercury portretą geriausio aktoriaus statulėlę atsiėmė Rami Malekas. 

Geriausia aktore šiemet pripažinta Glenn Close už vaidmenį filme „Žmona“ apie karjeros aukštumų siekiančio rašytojo ir jam tyliai padedančios žmonos santykius. 

Geriausiu režisieriumi tapo Alfonso Cuaronas už filmą „Roma“ – jame  parodoma 1970-aisiais Meksiko miesto rajone, vadinamo Roma, dirbančios kambarinės Kleo istorija.  

„Auksiniais gaubliais“ apdovanojami ne tik filmai, bet ir televizijos serialai. Geriausia televizijos drama šiemet pripažintas „Gianni Versace nužudymas“, kuriame atkuriama pasaulį sukrėtusi garsaus mados dizainerio žmogžudystė 1997-ųjų liepą, prie pat jo namų Majamyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.