Kultūra

2019.01.03 13:31

D. Čepauskaitė: poezija yra apie gyvenimą, kuriame pasitaiko net pagadinti orą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.03 13:31

Džiugu, kad knyga vaikams pasirodė tik dabar, nes išleista prieš 10–20 metų ji būtų buvusi prastesnė, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako poetė ir dramaturgė Daiva Čepauskaitė, kurios knyga „Baisiai gražūs eilėraščiai“ dalyvauja metų knygos rinkimuose. Anot kūrėjos, daug kas įsivaizduoja, kad poezija yra labai dvasingas dalykas, bet iš tiesų ji apie gyvenimą, kuriame pasitaiko visko.  

Eilėraščių knyga vaikams pasirodė tik dabar, nors prieš tai rašyta suaugusiems, užsiimta dramos kūriniais ir pan., tačiau šis laikas džiugina, sako poetė ir dramaturgė Daiva Čepauskaitė. „Džiaugiuosi, kad knyga vaikams pasirodė dabar, o ne prieš 10–20 metų, nes tuomet ji būtų buvusi prastesnė. Patirtis rašant suaugusiems, tie įgūdžiai man padėjo parašyti šią knygą tokią, kokia ji yra šiandien“, – teigia kūrėja.

Rašytoja teigia mananti, kad anksčiau rašytos knygos pasitarnavo ir pribrandino kurti vaikams. D. Čepauskaitė priduria, kad šiuolaikiniame pasaulyje žmonės viską atlieka greitai ir patogiai, tad būtent poezija reikalauja sustoti ir susimąstyti: „Poezija kviečia pabūti su savimi, gal net vienatvės, o mes to dažnai nebenorime. Galbūt šis laikas nėra palankus poezijai, bet jis vis dar turi prasmę, yra reikalinga.“

Poezijos paskirtis, anot D. Čepauskaitės, yra ne moralizuoti, ypač kalbant apie vaikus. „Vaikai moralų ir taip prisiklauso kitur. Be to, daug kas įsivaizduoja, kad poezija yra kažkas labai dvasingo, bet man atrodo, kad ji apie mus, apie gyvenimą, o gyvenime pasitaiko visko – net ir orą pagadinti. Man įdomu žaisti tais žemais dalykais, pradedant nuo fiziologinių detalių, ir kilti aukščiau, iki pat debesų...“, – teigia rašytoja.

Plačiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt