Kultūra

2018.12.30 19:00

Nauja K. Gudavičiaus komedija: kaip toliau gyventi su antromis pusėmis?

Arnoldas Eisimantas, LRT PLIUS laida „Už kadro“, LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2018.12.30 19:00

„Šį filmą atsiminsiu visą gyvenimą, nes turėsiu randą ant kojos“, – LRT PLIUS laidoje „Už kadro“ atskleidė filme „Tarp mūsų mergaičių“ vaidinusi aktorė Gabrielė Malinauskaitė-Rudzienė. Režisierius Kęstutis Gudavičius taip pasidalino filmavimo užkulisiais papasakodamas, kad scena pieno vonioje buvo filmuojama net 12 valandų.

– Iš pradžių buvo „Tarp mūsų berniukų“, dabar – „Tarp mūsų mergaičių“. Kodėl?

K. Gudavičius: Lyčių yra maždaug dvi, daugiau ar mažiau, todėl reikia, kad būtų balansas.

– Žinau, kad filmo scenarijus remiasi pjesės medžiaga, kitokiu pavadinimu. Kaip gimė mintis šiam filmui?

K. Gudavičius: Mintis apie pjesės „Nuostabūs kūnai“ ekranizavimą gimė prodiuseriams ir jų galvose sukosi jau kurį laiką. Kelerius metus svarstėme ir dėliojome viziją. Po to kai ji pradėjo ryškėti, supratome, kad galime imtis šito darbo.

– Gal matėte filmą su Melu Gibsonu „Ko nori moterys“? Ar jums atsitiko panašiai, kaip šiame filme – vyriška kompanija ėmėsi statyti filmą apie tai, ko nori moterys, nes, kiek žinau, tik vyrai dirbo prie scenarijaus.

K. Gudavičius: Taip, scenarijų rašėme dviese su scenaristu, bet, be abejo, mes buvome atviri visoms moterų idėjoms. Galbūt iš tikrųjų gali taip atrodyti, kad štai filmas apie moteris, apie jų problemas, todėl jį turėtų daryti moteriška kompanija. Vis dėlto filmas yra skirtas ne tik moterims, bet plačiai auditorijai, tad pagalvojome, kad bus atsvara – moteriški personažai, o vyriška kompanija, pasislėpusi už kadro.

– Ar pavyko atskleisti, kas vyksta tarp mergaičių?

G. Malinauskaitė-Rudzienė: Kai susitikau pirmą kartą su Kęstučiu aptarti personažo, buvo įdomu, nes Kęstutis matė viską iš vyro perspektyvos, o aš mačiau iš moteriškos pusės. Teko pasiginčyti: „Ne, čia galbūt ne taip, nes galbūt moteris kitaip galvoja“. Derinome, kad tiktų visiems.

Laidos stop kadras

– Aušra, tai kas ten tarp tų mergaičių vyksta?

A. Štukytė: Labai daug kalbam ir vienu metu paliečiam tikrai ne vieną temą. Mes galim vienu metu aptarti orą, nuotaiką, naujausias mados tendencijas, vaikus, praeitį, ateitį, dabartį, ir visa tai turėjo iškęsti visa ta vyriška kompanija (juokiasi).

– Didžioji dalis aktorių buvo moterys. Ar pavyko išvengti tikrų moteriškų dramų filmavimo aikštelėje?

A. Štukytė: Dabar imsim ir pasipasakosim (juokiasi). Iš tikrųjų visos labai draugiškai praleidom visą filmavimo etapą. Tikrai, be konkurencijos, be pykčio.

G. Malinauskaitė-Rudzienė: Iš tikrųjų buvo kažkoks „sulipimas“, nors esam visos labai skirtingos, tiek kaip personažai, tiek kaip žmonės.

A. Štukytė: Chemija tikrai įvyko.

– Aušra, viename interviu skaičiau, kad vienas iš jūsų tikslų buvo išvesti iš kantrybės režisierių. Ar pavyko?

A. Štukytė: Nepavyko (juokiasi). Beje, Kęstas turėjo puikų asistentą, Robertą, tai jis ir sugerdavo viską. Buvom jį išvedę iš kantrybės, buvo malonu žiūrėti, kaip žmogus spirga: „Tai jai čia kavos prireikė, tai jai čia karšta, tai šalta“ – šešios moterys, čia yra darbo!

– Žinau, kad keitėsi aktorių personažų paskirstymai. Aš kalbu apie Inetą Stasiulytę. Papasakokite, kaip viskas vyko, ar tai buvo force majeure, kad staiga reikėjo keisti, ar jūs jau žinojote viską iš anksto?

A. Štukytė: Mes su Ineta vaidiname spektaklyje „Žavios pavojingos“, jame Inetos personažas yra aktorė, kurią filme suvaidino Emilija Latėnaitė, o Ineta gavo visai kitą vaidmenį, dėl to, kad jai tai labai tiko fiziologiškai. Tiek pjesėje, tiek ir filme yra personažas, kuris yra su dideliu pilvu, maždaug septintame nėštumo mėnesyje, taip jau sutapo, kad filmavimo metu Ineta buvo septintame nėštumo mėnesyje.

Filmo stop kadras

– Filmo titruose bus įrašytas aktorės Marijos Meškauskaitės vardas, kurios mes vizualiai nematysime. Tai – Inetos dukra?

K. Gudavičius: Taip. Žmogus užaugs ir sakys: „Dar gimusi nebuvau, o jau aktore buvau“.

– Gabriele, Aušra papasakokite plačiau apie savo personažus.

G. Malinauskaitė-Rudzienė: Iš tikro labai myliu savo personažą. Justė – labai jautrus, labai mylintis, geras personažas. Gavau tokį didelį monologą, buvo galima įsijausti atliekant vaidmenį.

– Gera aktorinė distancija išpildyti personažą, ar ne?

G.Malinauskaitė-Rudzienė: Taip, iš tikrųjų man buvo be galo džiugu.

– Aušra, papasakok apie savo personažą.

A. Štukytė: Jolka yra tokio tipo moteris, kuri labai rūpestinga, ji viską organizuoja, nors jai ne viskas pavyksta, bet ji į tai įdeda visą savo širdį. Kompanijose yra tokie žmonės, kurie visus suburia. Tai Jolka yra būtent tas personažas. Ji paskambins, suorganizuos, pakvies.

– Teatras ir kinas yra du skirtingi dalykai, bet personažas yra tas pats tiek spektaklyje, tiek filme. Žmonės, kurie matė spektaklį ir dabar matys filmą, pamatys kitą Jolką?

A. Štukytė: Šiek tiek.

K. Gudavičius: Kitų spalvų atsirado, kiti akcentai. Tas personažas, kaip Aušra sako, turi suklijuoti viską, o viskas nuolat byra. Visas filmas ant to ir stovi. Visi moterų personažai skirtingi, viskas bet kurią sekundę gali suplyšti, subyrėti, išsitaškyti (juokiasi).

Filmo stop kadras

G. Malinauskaitė-Rudzienė: Bet kartu jos ir negali viena be kitos. Joms reikia viena kitos.

A. Štukytė: Esu tikra, kad labai daug moterų atpažins save filme, o vyrams bus smalsu pasižiūrėti į savo moteris, kurioms sakys: „Va čia grynai tu“.

– Su kokiais sunkumais teko susidurti, ar buvo sudėtingų scenų? Teko matyti nuotraukas iš filmavimo aikštelių – filmavotės ir baseine?

G. Malinauskaitė-Rudzienė: Šį filmą atsiminsiu visą gyvenimą, nes turėsiu randą ant kojos. Filmuojant baseine turėjome šėlti, ir taip netyčia nučiuožiau nuo pripučiamo žaislo. Kadangi tai vyko sūkurinėje vonioje, netyčia atsitrenkiau į laiptelį atsisėsti. Dabar turėsiu randą ant kojos.

A. Štukytė: Filmavome gan ilgą sceną tokioje pieno vonioje, ir visos merginos daugiau ar mažiau prisitaikėme prie tos šilumos, bet Gabrielė šiaip yra liekna mergina ir jai vandens temperatūros buvo per mažai.

K. Gudavičius: Ši pamaina greičiausiai ir buvo sudėtingiausia, nes filmavom ilgą sceną pieno vonioje, aktoriams reikėjo dvylika valandų mirkti vandenyje.

A. Štukytė: Ne visai vandenyje, o pieno vonioje! Ten buvo pieno ir jį šildė šiltu vandeniu, o kai tik panyri į tą pieno ir šilto vandens mišinį, anksčiau ar vėliau įvyksta, o įvyko gan anksti, rūgimo procesas (juokiasi).

Filmo stop kadras

– Gal apie ateities planus dar truputį pakalbėkime. „Tarp mūsų mergaičių 2“ „Tarp mūsų mergaičių 3“ – ar bus tęsinių?

K. Gudavičius: Ne, greičiausiai, ne, nes iš visų pusių būsime šią temą apžiūrėję. Kitais metais bus atostogos, pertrauka, o vėliau bus kitas filmas.

– Artėja gražiausios metų šventės ir jūsų filmo premjera. Ko norite palinkėti žmonėms?

G. Malinauskaitė-Rudzienė: Žinoma, kad eitų į filmą!

K. Gudavičius: Ir tame filme gerų įspūdžių. Kad būtų juoko, ir pasisemtų išminties, kaip gyventi toliau su savo antrosiomis pusėmis.

A. Štukytė: Kalėdos, šventės, Naujieji metai, po to Velykos, vėl šventės – taip ir gyvename nuo šventės iki šventės. Aš labai noriu palinkėti, kad šventės nesibaigtų ir nereikėtų savo gyvenimo sudėlioti į dėžutes. Jeigu jau šventė ne tokia linksma – nenusivilti, o jei kasdienybė ne visai šventė, tai pasidaryti ją švente.

Plačiau – laidos vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.