Kultūra

2015.09.08 13:45

Japonų kultūros festivalyje - nuo klasikos iki gyvų komiksų personažų

ELTA2015.09.08 13:45

Rugsėjo 10-15 d. į Vilnių penktą kartą grįžta didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“. Jo rengėjai kviečia atrasti klasikinę ir eksperimentinę Japonijos muziką, menininkų parododas, netradicines paskaitas, kūrybines dirbtuves. Festivalį užbaigs įspūdinga persirengėlių konkurso „Cosplay“ dalyvių eisena Vilniaus senamiesčiu.

Rugsėjo 10-15 d. į Vilnių penktą kartą grįžta didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“. Jo rengėjai kviečia atrasti klasikinę ir eksperimentinę Japonijos muziką, menininkų parododas, paskaitas, kūrybines dirbtuves. Festivalį užbaigs įspūdinga persirengėlių konkurso „Cosplay“ dalyvių eisena Vilniaus senamiesčiu.

Festivalio atidarymo koncerte rugsėjo 10 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje bus galima pasinerti į Japonijos egzotika alsuojantį džiazą, atliekamą japonų pianisto Yuki Deai, ar užsisupti klausantis švelnių jaunojo japonų dainininko Hideki Sakomizu akustine gitara akompanuojamų melodijų, primenančių lietuvių atlikėjo Marko Palubenkos kūrybą.

Rugsėjo 12 d. menų fabrike „Loftas“ bus galima išgirsti eksperimentinę japonų atlikėjų muziką bei sudalyvauti netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje.

„Lietuvoje dar ne visiems pažįstamas „Pecha Kucha“ pavadinimas japonų kalba reiškia „trumpą pasiplepėjimą“. Tai yra pristatymo forma, kuomet kiekvieno pranešėjo prezentacija turi tilpti į 20 ekrane rodomų skaidrių, kurių kiekvienai skiriama ne daugiau kaip 20 sekundžių. Tokie renginiai paprastai vyksta neformalioje aplinkoje, visi pristatymai be galo skirtingi ir dinamiški, todėl svečiams nepabosta net klausantis jų ištisas valandas. Į „Pecha Kucha“ renginį kviečiame pranešėjus, Japoniją mačiusius iš visų pusių“, – aiškina festivalio organizatorius Sergejus Grigorjevas.

Rugsėjo 14 d. „nowJapan“ organizatoriai kviečia į „Shimasho“ (jap. „Veikime“) dieną, kur susilies tradicinė ir modernioji japonų kultūros. Tai – aktyvioji savaitgalio dalis, kurios metu vyks daugybė pasirodymų, parodų, svečių iš Japonijos vedamos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės.

Vakare Kongresų rūmuose įvyks japonų grupės „Hide-Hide“ koncertas. Egzotiškais instrumentais – japoniška bambukine fleita ir japoniška tristyge bandža – du jauni ir pasaulyje jau puikiai žinomi muzikantai atlieka ne tik tradicinę japonų muziką, bet interpretuoja garsiausius klasikos ir šiuolaikinės muzikos kūrinius.

Rugsėjo 15 d. – paskutinė festivalio „nowJapan“ diena, pavadinta „Mimasho“ (jap. „Matykime“). Jos metu vyks didžiausio lankytojų dėmesio sulaukiantis Japonijos populiariosios kultūros fenomenas – persirengėlių konkursas „Cosplay“. Spalvingais kostiumais apsirengusių dalyvių pasirodymų metu stengiamasi kuo tiksliau įkūnyti pasirinktą garsių kompiuterinių žaidimų, japoniškos animacijos anime ar japoniškų komiksų manga personažą. Konkurso nugalėtojai laimi galimybę dalyvauti didžiuosiuose tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose.