Kultūra

2018.12.12 15:52

Fotomenininko R. Danisevičiaus leidinyje „#likę“ – tragikomiški gyvenimo trupiniai

LRT.lt2018.12.12 15:52

Dvylikto mėnesio dvyliktą dieną 12 val. 12 min. MO muziejaus kino salėje fotomenininkas ir spaudos fotografas Ramūnas Danisevičiaus pristatė naująjį leidinį #likę.  

Leidinį išleido Lietuvos spaudos fotografų klubas, sudarė menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis. Menotyrininkas sako, kad fotomenininko mobilumas yra jo mobiliografijos esmė.

„Jis vienu metu būna pačiose įvairiausiose situacijose. Todėl jo fotografijomis keliaujantis mūsų žvilgsnis šokinėja, slysta, sklendžia per tragikomiškus gyvenimo trupinius. Netikėtai užsikrečia viešų erdvių tviskesiu ir privačių gyvenimų melancholija.

Išsivaduoja įsižiūrėjęs į netikėtus daiktų pėdsakų sąskambius. Žmonių, daiktų, miesto perspektyvų sukibimai viename kadre dažniausiai sukelia šypseną, jie graudūs ir juokingi vienu metu. Kaip pats gyvenimas“, – R. Danisevičiaus mobilografijos leidinyje #likę įžvalgomis dalijasi V. Kinčinaitis.  

E. Blaževič/LRT nuotr.

Prakalbinti Ramūną, anot V. Kincaičio, nėra paprasta – nelengva nuspėti jo minčių eigą, tačiau galima pajusti jo daugiasluoksnę ironiją, jo gyvenimo fasadiškumo supratimą, atlaidumą ir meilę savo kasdienybės personažams.

„Jis yra nuolatiniame dialoge su jais, todėl tai negali būti kaprizinga menininko poza ar išmąstyta koncepcija. Jei taip būtų, dingtų detalės žavesys, nuotaikos subtilumas, mažyčių tikrovės atsivėrimų stebuklai. O dabar galima žavėtis šmaikščias prasmes kuriančiais spalvų sąskambiais, formų ir nuotaikų persiliejimais ne tik vienoje fotografijoje, bet jas gretinant, dėliojant netikėtas mozaikas“, – priduria menotyrininkas.  

R. Danisevičius – trylikos personalinių parodų autorius, daugiau nei šimto grupinių parodų Lietuvoje ir užsienio šalyse dalyvis. 23 kartus tapo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ temų nugalėtoju, kuris apdovanojamas Auksinio kadro prizu. 2011 m. kūrėjas apdovanotas Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Prieš porą dienų Kultūros ministerija pranešė, kad Vyriausybės kultūros ir meno premiją rekomenduojama skirti ir R. Danisevičiui.

Pristatymo akimirkos – nuotraukų galerijoje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt