Kultūra

2018.12.10 18:07

Menininkas sukūrė mažiausią pasaulyje knygą lietuvių kalba

Palangiškis menininkas Vytautas Kusas pagerino savo paties rekordą – sukūrė milimetru mažesnę knygą nei prieš septynerius metus. Naujoji eilėraščių knyga „Būsenos“ užregistruota kaip mažiausia lietuviška knyga šalyje.

Prieš keletą savaičių 60-ies puslapių knyga, mažesnė ir už vieno cento monetą, Lietuvos rekordų knygoje užregistruota kaip mažiausia lietuviška knyga šalyje. Ja V. Kusas pagerino savo paties rekordą. Milimetru didesnę knygą „Pojūtis“ menininkas išleido prieš septynerius metus.

Pasak jo, mažiausią pasaulyje knygą  – 0,7 milimetro aukščio ir tiek pat pločio – yra išleidę japonai, tačiau Vytautas juokauja, kad ir jo knyga yra mažiausia pasaulyje – lietuvių kalba.

Japonų sukurta knyga pavadinimu „Shiki no Kusabana“, AFP/Scanpix nuotr.

Apie pusantrų metų, pasak menininko, truko tekstų rašymas. Jie spausdintai vienoje uostamiesčio spaustuvėje, tačiau knygas V. Kusas įriša pats, nes tokiai knygai įrišti spaustuvė neturi technologijų.

Intensyviai dirbdamas, vieną knygą Vytautas įriša per 5–6 valandas. Nemažai laiko atima matavimas, lankstymas, klijavimas. Šiais metais Vytautas planuoja išleisti šimtą knygos egzempliorių, skirtų Lietuvos atkūrimo šimtmečiui.

Lietuvą menininkas jau yra nustebinęs mažiausio stalo, kėdės, gitaros, smuiko, ilgiausio paveikslo ir kitais rekordais.

Daugiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.