Kultūra

2018.12.06 13:57

Paskelbti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2018.12.06 13:57

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija iš dvylikos pretendentų atrinko šešis šių premijų laureatus, kurių pavardes paskelbė ketvirtadienį Kultūros ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje.  

Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatais tapo:

Rašytojas Vytautas Martinkus (g. 1943) – už viso gyvenimo indėlį į Lietuvos kultūrą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Dirigentė Mirga Gražinytė (g. 1986) – už muzikos interpretacijų jėgą ir Lietuvos garsinimą.

BNS nuotr. 

Rašytojas Marius Ivaškevičius (g. 1973) – už drąsų literatūros žingsnį į teatrą.

Kino operatorius Audrius Kemežys (1973–2018) – už talento ir dvasios šviesos pakylėtą operatoriaus meną.

Aktorius Darius Meškauskas (g. 1964) – už improvizacijos ir psichologinio tikslumo dermę. 

Vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila (g. 1962) – už nepriklausomą vizualiosios kultūros formavimą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Anot Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai vadovaujančios literatūrologės Viktorijos Daujotytės-Pakerienės, gyvenime yra daug nepastovumo, tačiau kai kurie dalykai išlieka pastovūs. Vienas tokių pavyzdžių – šių, ypatingai reikšmingų premijų, komisijos sprendimas.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio, tai sudaro 30,4 tūkst. eurų. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, komisijos  nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt