Kultūra

2018.12.06 11:10

M. Marcinkevičius: neteisinga, kad rašytojas ir knygos iliustratorius – nelygiaverčiai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.12.06 11:10

Dažnai knygos autorius laikomas svarbesniu nei iliustratorius, bet tai neteisinga, juk kartais būtent dailininkas dirba gerokai daugiau ir ilgiau. Taip LRT TELEVIZIJAI sako rašytojas Marius Marcinkevičius, kurio paveikslėlių knyga „Draugystė ant straublio galo“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Šios knygos iliustratorė Aušra Kiudulaitė džiaugiasi, kad į Lietuvą pagaliau atkeliauja paveikslėlių knygų kultūra.  

Dažniausiai knygos autorius laikomas svarbesniu nei knygos dailininkas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako Marius Marcinkevičius. „Knygos rašytojas ir iliustratorius nelaikomi lygiaverčiais, bet aš manau, kad tai neteisinga. Mano knygos atveju iliustratotės Aušros indėlis yra kur kas didesnis nei mano. Esu tinginys, istoriją sugalvojau greitai, eidamas per parką, parašiau taip pat greitai. O Aušra dirbo ilgai, gal kokius metus“, – prisipažįsta rašytojas.

Iliustratorė Aušra Kiudulaitė teigia, kad jai dirbti su M. Marcinkevičiumi buvo vienas malonumas, o sukurti paveikslėliai knygą „Draugystė ant straublio galo“ praplečia, istoriją – gerokai papildo.

M. Marcinkevičius, pasakodamas apie bendradarbiavimą su dailininke, teigia jau anksčiau bandę įgyvendinti vieną projektą: „Turėjau eilėraštį vaikams apie tai, kaip ateina meilė. Tą kūrinį iliustruoti Aušrai pasiūlė viena leidykla. Deja, leidykla užsidarė ir nepavyko. Tačiau štai atsirado knygelė „Draugystė ant straublio galo“.

Anot A. Kiudulaitės, džiugu, kad į Lietuvą drąsiau ateina paveikslėlių knygos kultūra. „Manau, kad tokios knygos neturi amžiaus cenzo, apie jas galima kalbėti kad ir su studentais. Smagiausia paveikslėlių knygų dalis – vaikai patys gali susikurti savo istoriją.“

M. Marcinkevičius tvirtina, kad kurti vaikams jį paskatino patys vaikai. „Kai atsirado mano vaikai, padidėjo ir literatūros poreikis. Pradėjau pats pasakoti istorijas, vėliau jas rašiau. Šios knygos idėja atsirado, kai darbo reikalais svečiavausi Brėmene ir, eidamas per miestą, pamačiau Brėmeno muzikantų skulptūrą. Pamaniau – kaip tokia skirtinga gyvūnų kompanija gali draugauti? Ėmiau svarstyti, o kodėl, pavyzdžiui, dramblys bijo pelių? Juk yra tokia istorija. Ir supratau, kad mano istorijoje dramblys su pele draugaus“, – sumanymą prisimena kūrėjas.

Plačiau – laidos įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt