Naujienų srautas

Kultūra2018.12.05 19:39

Fotografo J. Čechavičiaus jubiliejui paminėti – speciali paroda

Vilniaus paveikslų galerijoje atidaryta XIX amžiaus 6–8 dešimtmečių fotografijų paroda „Juozapas Čechavičius ir jo epocha fotografijoje“.  Paroda surengta minint fotografo J. Čechavičiaus 200 metų gimimo jubiliejų, kuris yra įtrauktas į UNESCO atmintinų datų kalendorių. 

Parodos kuratorius Dainius Junevičius sako, kad šia proga norėjosi ne tik prisiminti J. Čechavičių eksponuojant jo kurtas fotografijas, bet ir atskleisti jo darbų reikšmę, parodyti juos platesniame kontekste. Todėl parodą sudaryta iš kelių dalių: čia eksponuojami ir J. Čechavičiaus pirmtakų, kūrusių iki jam atvykstant į Vilnių, darbai bei žymiausių Europos fotografų amžininkų fotografijos.

Gimęs dabartinėje Baltarusijoje, gimnaziją baigęs Vitebske, pirmąją fotoateljė J. Čechavičius atidarė Liubline, o 1865 metais apsigyveno Vilniuje. Čia jis praleido likusius du gyvenimo dešimtmečius.

Fotografas sukūrė kelis šimtus Vilniaus ir miesto apylinkių nuotraukų, svarbių Lietuvos ir aplinkinių kraštų praeičiai. Darbuose jis fiksavo miesto panoramas, urbanistinį peizažą, architektūros ir istorijos paminklus, miesto permainas, įvykius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi