Naujienų srautas

Kultūra2018.12.08 18:00

Kalėdos su knyga: rekomendacijos švenčių laikotarpiui

Tiems, kas šventiniu laikotarpiu užsigeistų paskaityti, tinklaraščio „Knygų dama“ autorė Nora Žaliūkė rekomenduoja pasirinkti jaukias, pamokančių istorijų kupinas knygas.  

Charles Dickens „Deividas Koperfildas“

Nuo pirmų puslapių užburianti knyga. Laiko patikrintas klasikinis kūrinys, pavergęs ne vien vaikų, tačiau ir suaugusiųjų širdis. Tai neįtikėtinai šiltas, jaukus, linksmas ir kartu labai jautrus pasakojimas.

„Deividas Koperfildas“ – našlaičio berniuko istorija, nuo pat nelaimingo jo gimimo. Augino jį naivi,  pati gyventi  nemokanti, tačiau geraširdė mama. Vėliau Deivido gyvenime atsirado patėvis ir namuose pasidarė ankšta. Berniukas be pagalbos kopė sudėtingo gyvenimo laiptais, kovėsi su skaudžiais iššūkiais, piktais žmonėmis, tačiau nė kartelio nesiskundė ir į viską žiūrėjo šviesiai.

Nors likimas išbandymų berniukui nepagailėjo, romanas yra kupinas gyvenimo džiaugsmo, linksmų, o kartais net juokingų nutikimų ir itin ryškių personažų. Skaitydami „Deividą Koperfildą“ mėgausitės ne tik nuostabia istorija, bet ir nepriekaištingu Charles Dickens rašymo stiliumi ir talentingai valdoma plunksa. Beje, knyga puikiai tinka ir vaikams!

Aaron Burden/Unsplash.com nuotr.

Dalai Lama ir Desmond Tutu „Džiaugsmo knyga“

Vienareikšmiškai – Kalėdos yra gerumo, vilties ir meilės metas. Nori nenori, šventiniu metu širdyje pasidaro šilčiau, žmonės padaro vienu kitu geru darbu daugiau. Šiai šilumai palaikyti puikiai tiks „Džiaugsmo knyga“.

„Džiaugsmo knyga“ – dviejų dvasinių lyderių pokalbiai apie pasaulį. Jie kalba apie viską – tikėjimą, gamtą, kančią, džiaugsmą ir kiekvienu puslapiu įkvepia skaitytoją. Ši knyga spinduliuoja gerumu ir pamažu keičia požiūrį į daugelį dalykų, veide atsiranda šypsena, sieloje tikėjimas.

Tai intelektualus, kartais itin šmaikštus, kartais jautrus dviejų draugų pokalbis apie svarbiausius dalykus gyvenime. „Džiaugsmo knyga“ – knyga, kurią perskaitę kartą, tikrai skaitysite ir antrą, o skaitydami braukysite pieštuku ir dėmėsitės mintis. 

Drew Coffman/Unsplash.com nuotr.

Garth Stein „Mano šuniškas gyvenimas arba kaip aš tapau žmogumi“

Tai neįprastas romanas. Jo pasakotojas – auksaspalvis retriveris Enzo, kalbantis skaitytojams apie savo šeimininko Denio gyvenimą. Iš Enzo perspektyvos mes matome Denio pirmąją meilę, vaiko gimimą, skausmą ir netektis. Enzo dažnai nori pasakyti ar patarti ką nors Deniui, tačiau nuolat turi graužtis, jog Dievas jo liežuvį sukūrė per ilgą ir per ploną. 

„Mano šuniškas gyvenimas“ – labai jautri, trapi, miela ir šilta istorija, kurią skaitant nubrauksite ašarą – kartais iš džiaugsmo, kartais iš užuojautos. Tai istorija mokanti supratimo, tikros meilės ir žinoma – tikros draugystės, kokią tik šunys moka dovanoti. Užvertę paskutinį puslapį bėgsite apkabinti savo keturkojo ir tikrai taspite mažumėle geresni.

George Sand „Mažoji fadetė

Nepelnytai Lietuvoje pamiršta George Sand ir jos kūrinys „Mažoji fadetė“ – idealus pasirinkimas žiemiškam vakarui su knyga. Tai jautri istorija apie likimo vėtomą ir mėtomą mergaitę, kuri nepasidavė nė vienai negandai ir išliko savimi – tvirta, tikra ir sąžiningą.

„Mažoji fadetė“ knyga ir apie tikrą meilę, nepaisančią luomų, kalbų, išvaizdos ar prietarų. Tai romanas apie šeimą, brolišką ryšį ir amžinąsias vertybes. Nors pasakojama ir apie slogius dalykus, knyga labai šviesi bei kupina optimizmo, reikalingų pamokų. Puikus kūrinys norintiems vertingo, tačiau paprasto ir lengvo vakaro su klasikine literatūra.

Toa Heftiba/Unsplash.com nuotr.

Katherine Webb „Pamiršta daina“

Ir štai – šiltas, įtraukiantis, mistika dvelkiantis romanas. Dailės galerijos savininkas Zakas turi nemažai garsaus tapytojo Obrėjaus paveikslų. Jis dažnai tyrinėja juos ir bando sukurti meno darbų istorijas. Tačiau vienas paveikslas – „Micė žoliauja“ – jį tiesiog pakeri ir jis užsimoja išsiaiškinti tikrąją jo kilmę.

Ir tada autorė mus nukelia į praeitį, į neturtingos mergaitės Micės istoriją. Micės, kuri tapo Obrėjaus mūza, užsitraukdama tapytojo žmonos nemalonę. Tai tikrai įtraukianti, įdomi ir puikiai atostogoms tinkanti knyga. Joje apstu visko – meilės, nuotykių, net liguisto prisirišimo, šeimos dramos, istorijos. Autorė visą tekstą apipina savotiška magija, tarpumu, kuris pripildys jūsų žiemiškus vakarus šilumos ir literatūrinių svajonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi