Kultūra

2018.12.03 19:47

Mirė žinomas rusų rašytojas A. Bitovas

ELTA 2018.12.03 19:47

Eidamas 82-uosius metus, pirmadienį ligoninėje Maskvoje mirė žinomas rusų rašytojas, romano „Puškino namai“ autorius, vienas iš postmodernizmo rusų literatūroje pradininkų Andrejus Bitovas. 

Romaną „Puškino namai“ A. Bitovas baigė 1971 metais. Jį parašyti paskatino įspūdžiai, kuriuos sukėlė Josifo Brodskio teismas. Šis kūrinys laikomas vienu ryškiausių rusų postmodernizmo pavyzdžių. Romanas buvo platinamas savilaidos būdu ir pirmą kartą pasirodė tik 1978 metais Jungtinėse Valstijose. A. Bitovas taip pat buvo vienas iš savilaidos almanacho „Metropolis“ steigėjų. Almanache buvo spausdinami cenzūros nepraėję žinomų rusų literatų kūriniai.

A. Bitovas taip pat parašė romanus „Išskrendantis Monachovas“, „Gruzijos albumas“, „Simetrijos mokytojas“, filmų „Ketvirtadienį ir daugiau niekada“, „Sezono uždarymas“, „Trys dienos ir dveji metai“ scenarijus, yra poezijos rinkinių „Medis“ ir „Ketvirtadienį po lietaus“ autorius. Jo kūriniai išversti į anglų, vokiečių, prancūzų, čekų, serbų, rumunų, norvegų kalbas.

Be to, A. Bitovas – vienas iš Rusijos PEN centro įkūrėjų.