Kultūra

2018.11.30 15:30

Rusų dramos teatro premjera – R. Banionio režisuotas spektaklis apie moters dramą

Penktadienį vakare Vilniuje, Rusų dramos teatre, premjera – pirmą kartą spektaklį šiame teatre stato režisierius Raimundas Banionis. Premjerai jis pasirinko pjesę apie meno kolekcininkę, filantropę, kosmetikos verslo kūrėją Heleną Rubinstein, o pagrindinį stiprios ir galingos moters vaidmenį pasiūlė sukurti aktorei Ingai Maškarinai.

Australų dramaturgo Johno Misto pjesę „Madam Rubinštein“ apie kosmetikos verslo imperijos kūrėją statantis režisierius R. Banionis sako, kad nors pjesė pasakoja apie stiprią moterį, joje atskleidžiama, kaip dėl karjeros paaukojama asmeninė žmogaus laimė.  

„Spektaklis apie moterį, kuri yra galinga, visavaldė, reikšminga savo srity. Analizuojama, kiek jai tai kainuoja, kas tai yra, spektaklyje žiūrima į pragarišką gyvenimą, kurį ji gyvena, kaip prarado šeimą. Tik gabi ir galinga aktorė gali perteikti, kokia to kaina“, – sako režisierius.

Nors H. Rubinstein buvo reali asmenybė, dramaturgas parašė ne biografinę pjesę, tik rėmėsi jos biografija. Iš Krokuvos žydų šeimos kilusi, Chaja Rubinstein, vėliau pasivadinusi Helena, tapo milijoniere Niujorke, sukūrusi kosmetikos verslą. Pjesės laikas – paskutinis moters gyvenimo dešimtmetis. 

Išsamiau apie premjerą – Margaritos Alper pasakojime.