Kultūra

2018.11.29 15:23

J. Statkevičiaus žiūrovai skilo į dvi stovyklas – vieni šalo ir duso fojė, kiti gyrė maestro

15min.lt2018.11.29 15:23

Mados namų 30-metį švenčiantis Juozas Statkevičius trečiadienio vakarą surengė įspūdingą savo kolekcijos pristatymą, tačiau išvengti nesklandumų nepavyko. Nors šou praėjo be nesklandumų, o dizaineris paskendo ovacijose ir gėlėse, prieš renginį gerbėjus pasitiko chaosas – žiūrovai grūdosi minioje, o nepatekusieji į fojė – šalo lauke. Galiausiai publika skilo į dvi stovyklas – valandą vėlavusį ir spūstyje skendusį renginį vieni vadino fiasko, kiti pabrėžė – Juozo galima laukti, kad ir parą.

Mados namų trisdešimtmečiui skirtą kolekciją drabužių dailininkas trečiadienio vakarą pristatė Vilniaus „Pramogų arenoje“, kur surengė du pasirodymus vieną po kito, tad arenos siauros prieigos tapo tikru išbandymu mados gerbėjams.

21 val. 15 minučių turėjęs prasidėti antrasis Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymas laiku neįvyko. Didžioji dalis mados gerbėjų, kurie į renginį atvyko į bilietais, turėjo laukti už durų. Laukimas užtruko daugiau nei pusvalandį, o vakare temperatūrai nukritus iki -6, pasipiktinimai situacija vis garsėjo.

Tuo tarpu viduje laukė visiškai priešinga situacija – išeinantiems po pirmojo šou į lauką teko tiesiogine ta žodžio prasme brautis pro ateinančiuosius į antrą šou. Įveikti spūstį, iriantis alkūnėmis, teko ir VIP svečiams, norėjusiems pozuoti prie fotosienelės.

Situacija nebuvo nė kiek juokinga, mat vis garsiau girdėjosi šūksniai, kad sausakimšoje salėje prie rūbinės trūksta oro, nerimą kėlė ir atvykę greitosios pagalbos darbuotojai.

Prie 15min žurnalistų priėjusios dvi moterys prašė šią informaciją būtinai panaudoti straipsniuose, kartojo, kad iš pat pradžių vykęs sąmyšis ir juokeliai „kad tik Juozukas gali tiek žmonių prikviesti“, greitai baigėsi – tokia grūstis kėlė pavojų sveikatai.

Kalbos apie nevykusį renginio organizatorių darbą tęsėsi ir ketvirtadienio rytą. 15min sulaukė pasipiktinusios dalyvės laišką, kuri buvo priversta renginio laukti lauke.

Pasipiktinusi organizavimu, laišką atsiuntusi moteris klausė – po tokio įvykio reikėtų gerai pagalvoti, ar šou organizuoti kitais metais.

„Rašau tikrai kaip pasipiktinusi, bilietą į solidų, koks reklamuota, renginį nusipirkusi moteris. Eilės didžiausios į pono J.Statkevičiaus 30 m. jubiliejaus renginį, tačiau tik todėl, kad ne tiek daug žmonių, kiek tai, jog renginys vėluoja virš valandos. Visi baigia sušalti, svečiai iš užsienio su bateliais, su plonomis suknelėmis, tačiau.... Čia reikėjo rengtis lyg į turgų, nes stovi visi kaip senais laikais už taloną gauti dešros“, – laiške rašė moteris.

J. Auškelio/LRT nuotr.

Žinomi žmonės Juozo lauktų nors ir parą

Vieniems grūstynės nuotaiką kaip reikiant sugadino, kiti nekreipė dėmesio ir nekantriai laukė mados reginio, dėl kurio atvyko, nors jis ir vėlavo valandą.

15min kalbinti žmonės nesutarė dėl įvykusios spūsties. Vieni išreiškė baisų pasipiktinimą, kiti tikino, kad Juozo Statkevičiaus galima palaukti ir ilgėliau.

Spūstys man nesudarė jokių problemų, tai tik dar labiau įrodo žmogaus talentą. Visi Juozo šou nuostabūs. Jo ikoniniai modeliai niekada nesensta, ko gero dėl to, kad įdėta labai daug rankų darbo, taip pat dėl tobulų konstrukcijų“, – sakė floristas Mantas Petruškevičius.

Jam paantrino atlikėjas Donatas Montvydas. „Spūstys visada erzina, bet čia tokie yra žmonės – kabinėjasi prie aplinkybių – karšta, spūstys, bet ne tame esmė. Mes atėjome pagerbti žmogaus ir lauktum jo tikriausiai iki ryto, nes mes jį mylime, mūsų santykiai su juo labai šilti. Juozas Statkevičius – Maestro!“.

Stilistė Agnė Gilytė teigė, kad valandą užtrukęs laukimas nesugadino nuotaikos. Priešingai – linkėjo tokios minios ir po dvidešimt metų: „Aš tikiu, kad švęsime Juozo mados namų penkiasdešimtmetį lygiai taip pat kaip trisdešimtmetį – stumdydamiesi prie durų ir sunkiai tilpdami į salę.“

Tuo tarpu žinoma vizažo meistrė ne juokais įsiūto. Anot moters, kuri renginio lauke laukė 45 minutes, tai „buvo viena didžiausių nesėkmių, kurioje jai teko dalyvauti“.

„Kaip gera gulėti lovoje po jos fiasko. Žmonės turėjo laukti lauke prie minus 6, tai buvo taip šlykštu, tokia nepagarba žiūrovui, kad neįsivaizduoju, ar gali būti didesnis fiasko. Tau buvo tokia nesąmonė, kad net neįsivaizduoju“, – pasipiktinimo neslėpė vizažo meistrė.

Organizatoriai nekomentuoja

15min su organizatoriais susisiekė iš karto, renginiui pasibaigus, tačiau jie komentuoti atsisakė. Juozo Statkevičiaus komanda priėmė sprendimą šia tema nekalbėti.

Komentuoti situacijos nenorėjo ir dizainerio vadybininkė Živilė Matačiūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt