Kultūra

2018.11.23 23:52

Bernardinų bažnyčioje – V. Augustino mišių premjera

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.23 23:52

Bernardinų bažnyčioje Vilniuje – ypatingos akimirkos. Šeštadienio vakarą čia bus pristatoma vieno ryškiausių chorų muzikos kūrėjų, kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinio premjera – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti sukurtos iškilmingos mišios.

Kompozitorius V. Augustinas, kalbėdamas apie dar 2016 metais pradėtą komponuoti kūrinį, šių metų kovą prasitarė, kad jo galvoje – migla. Vis dėlto šiandien džiaugiasi, kad ją išsklaidyti galiausiai pavyko ir stambios formos, septynių dalių vokalinė ir instrumentinė kompozicija tradiciniais mišių tekstais mišriajam chorui, styginių orkestrui, dviem solistėms, skaitovui, fonogramai ir judesiui paruošta pristatyti į Bernardinų bažnyčią susirinksiančiai publikai.

„Aš turėjau tam tikrą planą, tam tikrą įsivaizdavimą, kaip tas turėtų atrodyti, aš iškart įsivaizdavau Bernardinų bažnyčios erdvę ir, man atrodo, turėtų būti įsimintinas toks įvykis ir paliečiantis – emociškai paliečiantis ir kažkaip taip, gal šiek tiek net sukrečiantis“, – sako kompozitorius.

Iškilmingų V. Augustino mišių premjera sostinės Bernardinų bažnyčioje – šeštadienį 19 valandą, koncertas nemokamas. Kada ir kur kūrinį bus galima išgirsti ir išvysti vėl, kol kas neaišku, bet kompozitorius nedrąsiai svajoja, kad šis pasirodymas – ne paskutinis, ir koncertą pavyks surengti prieš Velykas pranciškonų koplyčioje Klaipėdoje bei galbūt Kaune.

Plačiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.