Naujienų srautas

Kultūra2018.11.22 23:51

Šiuolaikinio meno centras V. Ozarinsko parodos metu taps eksponatu

Šiuolaikinio meno centre rengiama vieno ryškiausių Lietuvos tarpdisciplininio meno ir konceptualiosios architektūros atstovų Valdo Ozarinsko kūrybos retrospektyva. Parodos eksponatais tapo ir architekto projektai, ir pats pastatas, kuriam V. Ozarinskas prieš dešimtmetį sukūrė išskirtinį interjerą.

Prieš ketverius metus netekę šio kūrėjo, kolegos teigia jo pasigendantys ir šiandien. Didelė V. Ozarinsko kūrybos retrospektyva prasideda jau drabužinėje. Jis yra centro interjero dizaino autorius, panaudojęs tam kasdienio gyvenimo daiktus ar net sklandytuvo sparnus. 

Parodos kuratoriai sako siekiantys V. Ozarinską sugrąžinti architektūrai. Vienas iš Hanoveryje 2000-aisiais vykusios „Expo“ parodos paviljono autorių V. Ozarinskas laužė visuomenei priimtinas formas ir parodų salėse: daugelis atsimena jo juodą pagalvę ar juodos atspalvių paieškas.

Parodą sudaro dešimt skyrių, kurie atspindi V. Ozarinsko kūrybos įvairovę. Ekspozicijos architektas – Audrius Bučas. Parodos atidarymas Šiuolaikinio meno centre vyks penktadienį. 

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi