Kultūra

2018.11.16 23:16

Festivalyje „Vilnius Mama Jazz“ – garsiausi ir ką tik atrasti džiazo pasaulio vardai

Vilniuje vyksta 17-asis „Vilnius Mama Jazz“ festivalis, šiemet didesnį dėmesį skiriantis Norvegijos džiazo muzikantams.

Ketvirtadienį festivalį „Vilnius Mama Jazz“ pradėjo bendras Jungtinės Karalystės ir Norvegijos džiazo muzikantų – vieno žymiausio Europos džiazo saksofonininko, brito Andy Sheppardo ir norvegų Espeno Erikseno džiazo trio – koncertas. Festivalio rengėjai sako, kad kasmet siekia sudaryti tokią programą, kurioje derėtų garsiausi ir ką tik atrasti džiazo pasaulio vardai.

„Festivalio vienas iš skiriamųjų bruožų yra naujovės, neskirstant į žanrines lentynas – džiazas, ne džiazas, įtakos ar dar kažkas, bet naujovės. Mes stengiamės pristatyti, kas yra rytojaus „Grammy“ ar vos vakar dienos, arba žinomi muzikantai, nors iki čia dar nėra garsas atėjęs, čia jų pirmoji scena į naują publiką. Festivalis yra tam tikras balansas tarp gerai žinomų vardų ir naujų“, – kalbėjo vienas festivalio organizatorių Julijus Grickevičius.

Garso patikra prieš penktadienio vakaro koncertą – jam rengiasi ryškiausia festivalio žvaigždė norvegų trimitininkas Nilsas Petteris Molvaeris su grupe. Pasak festivalio organizatorių, šis trio bei Vokietijos ir Kanados grupė „Gorila Mask“ parinkti kontrasto principu. Tai bus drąsus koncertas garsiniu požiūriu, nes viena grupė balansuoja ant garso ir triukšmo ribos, o N. P. Molvaerį apibūdina kaip priešingybę – ramų garsų tapytoją.

„Festivalio šalis – Norvegija. Vakar, šiandien – N. P. Molvaeris ir sekmadienį irgi iš Norvegijos, kitas įdomus bruožas – trimitininkai. Turi keistą meilę šis festivalis trimitininkams. N. P. Molvaeris – viena iš kertinių žvaigždžių“, – pasakojo J. Grickevičius.

Programoje ir lietuvių džiazo atlikėjų pasirodymai, rengėjai išskiria šeštadienio koncertą, kuriame bus galima išgirsti 18-mečio pianisto Domo Žeromsko ir kvinteto koncertą

Festivalio „Vilnius Mama Jazz“ koncertai truks iki sekmadienio.