Naujienų srautas

Kultūra2018.11.15 18:46

„Sengirė“ tapo didžiausio JAV dokumentinių filmų festivalio dalimi

LRT.lt 2018.11.15 18:46

Tarptautiniai filmų festivaliai į savo programas dažniausiai įtraukia tik naujausius filmus bei pirmenybę teikia pasaulinėms premjeroms, tačiau net ir praėjus  metams po „Sengirės“ premjeros IDFA festivalyje, filmo kūrėjai buvo pakviesti į vieną prestižiškiausių JAV dokumentinių filmų festivalių „DOC NYC“. „Sengirei“ tai yra jau 33 tarptautinis festivalis, pranešė filmo režisierius Mindaugas Survila.

Amsterdamas, Tel Avivas, Kopenhaga, Sidnėjus, Londonas ir kiti didieji pasaulio miestai – dokumentinė poema „Sengirė“ jau aplankė daugiau nei 20 pasaulio valstybių, garsindama Lietuvos vardą.

„Prieš peržiūrą buvo labai įdomu, kaip vietiniai niujorkiečiai pajaus ir supras šį filmą. Juk Niujorkas didžiulis metropolitenas, kur visi skuba ir nemažą gyvenimo dalį praleidžia po žeme, keliaudami iš namų į darbą ar atvirkščiai. Kitaip tariant jie gyvena visai kitokį gyvenimą ir turi visai kitokias patirtis nei kad lietuviai Lietuvoje”, – prieš seansą JAV sakė M. Survila.

Bilietai į Lietuviškosios sengirės istoriją buvo išparduoti likus savaitei iki specialiojo seanso. „DOC NYC“ programos sudarytoja Ruth Somalo, pristatydama „Sengirę“ neslėpė, jog tai yra jos filmas – favoritas.

„Po seanso buvau kiek nustebęs, kai  žiūrovai uždavė daugybę klausimų, kurie niekuo nesiskyrė nuo klausimų kuriuos uždavė Sidnėjuje, Zarasuose ar Tomske. Matyt visai nesvarbu, kokiomis sąlygomis gyveni, tačiau pamatinis požiūris į gamtą yra labai panašus visiems“, – įspūdžiais dalijosi Mindaugas.

Filmas "Sengirė" from Survila on Vimeo.

Nors Lietuvoje „Sengirė“ jau buvo nepertraukiamai rodoma 23 savaites, tačiau komanda vis dar sulaukdavo laiškų su klausimais, kaip ir kur būtų galima pažiūrėti šį filmą? Dėl šios priežasties komanda organizuoja trumpą filmo sugrįžimą į Lietuvos kino teatrus. Visi, norintys pajausti „Sengirę”, kviečiami užsukti į www.sengire.lt ir surasti artimiausius seansus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi