Kultūra

2018.11.10 13:17

R. Kazlas apie amžino poilsio išlydėtą A. Storpirštį: jis buvo didelis išminčius

Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2018.11.10 13:17

Šeštadienio rytą iš Jaunimo teatro į amžino poilsio vietą išlydėtas aktorius Arūnas Storpirštis, miręs antradienio vakarą. Visą penktadienį su aktoriumi atsisveikinti plūdo artimieji, draugai, kolegos ir talento gerbėjai. Visų mylimas aktorius palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Arūnas Storpirštis netikėtai mirė antradienį, eidamas 69 metus. Kaip teigė jo brolis Gediminas Storpirštis, aktorių pakirto liga, tačiau A. Storpirštis net sirgdamas dirbo iki paskutinės akimirkos.

A. Storpirštis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą.

Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti Jaunimo teatre sostinėje ir šio teatro trupei priklausė iki šiol.

Aktorius į Jaunimo teatrą atėjo su legendiniu vadinamu režisierės Dalios Tamulevičiūtės dešimtuku. Šiame teatre A. Storpirštis sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Kaip portalui LRT.lt teigė aktorė Violeta Podolskaitė, A. Storpirštis visuomet žavėjo sugebėjimu gyventi: „Arūnas jautė gyvenimo skonį, ant jo negalėdavai ilgai pykti. Tai nuostabaus ir garbingo žmogaus savybės. Turiu pabrėžti, koks Arūnas buvo kultūringas – tai jo tėvų nuopelnas. Galima jį vadinti kilmingu žmogumi.“

Panašiai apie išėjusį aktorių atsiliepė ir televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas. „Liga ne kartą buvo jį prirėmusi, esame apie tai kalbėję. Arūnas sakė – nenoriu, kad liga valdytų mano gyvenimą, pats noriu būti savo gyvenimo šeimininkas“, – sakė A. Valinskas.

Aktorių A. Storpirštį į paskutinę kelionę išlydėjo jo šeima ir draugai, gausiai susirinkę į Antakalnio kapines, Menininkų kalnelį. Tarp jų - aktoriaus brolis Gediminas Storpirštis, vaikai, taip pat aktoriai Larisa Kalpokaitė, Marius Repšys, Rolandas Kazlas, krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, rašytojas Antanas A. Jonynas, muzikantas Saulius Urbanavičius-Samas. 

A. Storpirštį laidojo kunigas Julius Sasnauskas. 

Atsisveikinimo kalbą pasakė aktorius Rolandas Kazlas, teigęs, kad A. Storpirštis buvo nuostabus žmogus, draugas ir aktorius.

„Net šią akimirką, kai kalbu, turiu būti budrus ir atidus. Yra žmonių, šalia kurių negali pameluoti. Arūnas  buvo iš tokių – jis jautė netikrumą, patosą... Jis tą labai labai jautė. Labai nesiplėsiu, bet Arūnas niekuomet neperspausdavo. Ir buvo labai didelis išminčius. Todėl mirtis ir Arūnas yra nesuderinami dalykai“, – teigia R. Kazlas.

R. Kazlas prisiminė nuotaikingą epizodą iš judviejų su A. Storpirščiu draugystės: „Kartą, prieš kokius 20 metų, apimti polėkio planavome važiuoti prie jūros, į Palangą, Nidą... Tais planais ir baigėsi mūsų kelionė. Gal gyvenimas toks ir yra, visada lieka kažkas neįgyvendinta. Su Arūnu dar tiek nepakalbėta. Bet yra žmonių, kurie miršta. Dar yra tokių, kurie miršta gyvi būdami. Ir yra tokių, kurie miršta ne visai. Ir kol bus žmonių, kurie prisimins Arūną, jis liks.“

Kviečiame prisiminti akimirkas su A. Storpirščiu:

LRT TELEVIZIJOS laida „Legendos. Arūnas Storpirštis“.

LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimas“.

LRT RADIJO teatre 1985 m. įrašyta radiofonizacija „Kaip buvo suvedžiotas Hadlibergas(spektaklis sukurtas Marko Twaino apsakymo „Žmogus, kuris demoralizavo Hadlibergą“ motyvais).

LRT RADIJO laida „Nepamirštami vardai“ (1983 m.).

LRT RADIJO teatre 1985 m. įrašyta radiofonizacija „Kaip buvo suvedžiotas Hadlibergas” (spektaklis sukurtas Marko Tveno apsakymo „Žmogus, kuris demoralizavo Hadlibergą” motyvais).

Kazio Sajos tragikomedija „Klaustrofobija, arba pasivažinėjimas liftu“ .

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.