Naujienų srautas

Kultūra2018.11.08 07:52

Mirė teatro ir kino aktorius A. Storpirštis

BNS, ELTA, LRT.lt 2018.11.08 07:52

Eidamas 69 metus mirė žinomas teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis.

Tai BNS patvirtino brolis aktorius Gediminas Storpirštis.

Pasak jo, A. Storpirštis mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą.

„Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – dar vakar garsino filmą. Jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai“, – sakė G. Storpištis.

Kaip portalui LRT.lt teigia aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas, A. Storpirštis buvo labai gili asmenybė, o kartu su sarkazmu turėjo hamletiško charakterio apraiškų. „Tai didžiulė netektis ne tik Arūno artimiesiems, bet ir mums visiems“, – sako kino ir teatro aktorė Vaiva Mainelytė.

A. Storpirštis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą.

Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti Jaunimo teatre sostinėje ir šio teatro trupei priklausė iki šiol.

Aktorius į Jaunimo teatrą atėjo su legendiniu vadinamu režisierės Dalios Tamulevičiūtės dešimtuku.

Šiame teatre A. Storpirštis sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų. Jis vaidino garsiuose Jaunimo teatro pastatymuose „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Meilė ir mirtis Veronoje“,  „Škac, mirtie, visados škac“, „Pirosmani, Pirosmani“ ir kituose.

Š. Mažeikos/DELFI nuotr.

Aktorius kurį laiką dirbo nevalstybiniame Didžiajame Vilniaus teatre.

A. Storpirštis daug filmavosi ir Lietuvoje, ir anksčiau – Sovietų Sąjungoje. Jis vaidino „Amerikietiškoje tragedijoje“, „Chameleono žaidimuose“, „Ir ten krantai smėlėti“, „Žalstvykslėse“, „Žvaigždėje“, „Eurazijos aborigene“, „Dėdė, Rokas ir Nida“, kt., filmavosi televizijos serialuose, humoristinėje žinių laidoje „Dviračio šou“.

Aktorius taip pat garsino filmus.

Užuojautą reiškia šalies vadovai ir politikai

Užuojautą dėl A. Storpirščio mirties reiškia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. Prezidentė pabrėžė, kad tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti atiduodant visas talento jėgas.

Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė pareiškė užuojautą aktoriaus šeimai, bendražygiams ir visai Lietuvos teatro ir kino bendruomenei.

T. Vinicko/DELFI nuotr.

Premjeras Saulius Skvenelis reikšdamas užuojautą pabrėžia, jog „atmintyje liks nepamirštami A. Storpirščio vaidmenys kine, televizijos filmuose, laidose bei serialuose“.

„Lietuvai netekus išskirtinės asmenybės, kino ir teatro legendos reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio artimiesiems, draugams, mokiniams, bendražygiams ir visai šalies aktorių bendruomenei. Linkiu dvasinės stiprybės“, – rašoma premjero pranešime.

Seimo ir savo vardu užuojautą dėl menininko A. Storpirščio mirties išreiškė Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Pasak jo, A. Storpirštis – šios kartos teatro ir kino legenda. Jo netektis yra netikėta ir skaudi menininkų bendruomenei ir visai Lietuvai. Šią sunkią akimirką parlamento vadovas artimiesiems linkėjo stiprybės ir dvasios paguodos. 

Užuojautą aktoriaus artimiesiems, kolegoms Seimo Kultūros komiteto komiteto narių ir savo vardu reiškia ir komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Kino ir teatro talento netektis yra skaudi ne tik kino ir teatro bendruomenei, šio meno mylėtojams, bet ir visai šaliai, kurios žmonės žino ir supranta meistriškumo vertę kultūros raidai, meno raiškai. Nuoširdžiai užjaučiame šeimos narius ir visą kultūros bendruomenę“, – sako R. Karbauskis.

Kviečiame prisiminti akimirkas su A. Storpirščiu.

LRT TELEVIZJOS laida „Legendos. Arūnas Storpirštis“.

LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimas“.

LRT RADIJO teatre 1985 m. įrašyta radiofonizacija „Kaip buvo suvedžiotas Hadlibergas” (spektaklis sukurtas Marko Tveno apsakymo „Žmogus, kuris demoralizavo Hadlibergą” motyvais).

LRT RADIJO laida „Nepamirštami vardai” (1983 m.).

LRT RADIJO teatre 1985 m. įrašyta radiofonizacija „Kaip buvo suvedžiotas Hadlibergas” (spektaklis sukurtas Marko Tveno apsakymo „Žmogus, kuris demoralizavo Hadlibergą” motyvais).

Kazio Sajos tragikomedija „Klaustrofobija, arba pasivažinėjimas liftu”.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi