Naujienų srautas

Kultūra2018.11.06 13:02

Paaiškino, kodėl svarbu ugdyti kritinį mąstymą

Kūrybinio mokymo programų kūrėjas Gregas Klerkxas sudėtingose situacijos siūlo žaisti ir taip rasti bendrus sprendimo taškus. „Norime dirbti ta linkme, kad žmonės savyje rastų kūrybiškumą, nes visi yra kūrybiški, bet kartais tą gebėjimą reikia surasti ir „paviešinti“, – LRT TELEVIZIJAI sako Kūrybinio mokymo programų kūrėjas. 

Trečius metus Lietuvos mokiniai mokomi kūrybiškumo ir kritinio mąstymo. Projekto koordinatoriai ir specialistai diskutuoja su pedagogais, kaip įvairiose disciplinose ugdyti kritiškumą, kūrybiškumą ir kitus svarbius šio amžiaus gebėjimus. 

Lietuvoje specialistai ugdys būtent kritinį mąstymą, nes įvairiuose sąrašuose tai yra pagrindinis arba vienas pagrindinių gebėjimų šiuolaikiniams žmonėms. Anot G. Klekxo, kritinis mąstymas padeda suvokti, kuo tikėti ir kaip elgtis. Kai susiduriame su informacija, turėtume savęs paklausti – ar ši informacija tikra, ar aš ja pasitikiu. Kritinis mąstymas ragina iškelti daug klausimų sau ir apie gaunamą informaciją, kadangi aplinka gali daryti įtaką mūsų mąstymui ir nuomonei. 

Labai svarbu tikrinti informaciją – pabrėžia specialistas. Nors atrodo, kad kritinis mąstymas kaip gebėjimas yra elementarus, bet masinės informacijos srauto amžiuje šios savybės ugdymas yra labai reikšmingas.

Programoje dalyvauja 12 mokyklų iš Lietuvos šiaurės, šiaurės rytų regionų. 

Išsamiau apie projektą – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi