Kultūra

2018.11.06 10:24

Vilniuje galite išvysti popiežiaus Pranciškaus dovaną Lietuvai

LRT.lt2018.11.06 10:24

Valstybės pažinimo centre, įsikūrusiame prezidentūros rūmų ansamblyje, eksponuojama popiežiaus Pranciškaus dovana Lietuvai, kurią Šventasis Tėvas įteikė prezidentei Daliai Grybauskaitei istorinio vizito Lietuvoje metu. Popiežiaus Pranciškaus dovana – mozaikos, esančios Vatikane, Šv. Petro Bazilikoje, kopija. Originali mozaika, datuojama IX a., puošia Šv. Petro kapą po popiežiaus altoriumi. 

Kviečiame prisiminti popiežiaus vizitą Lietuvoje:

Paveiksle vaizduojamas Jėzus Kristus. Rankose jis laiko evangeliją, kurioje atsiveria žodžiai: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14:6) bei „Kas tiki mane –  nors ir numirtų, bus gyvas.“ (Jn 11:25). Prie šio kūrinio Vatikano mozaikos studija dirbo kovo–birželio mėnesiais, naudodama tradicinę mozaikos kūrimo techniką. Paveikslo plotis – 40 cm, o aukštis – 50 cm, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vykstant valstybės vadovo vizitams į užsienio šalį ar priimant užsienio svečius Lietuvoje, vienas būdų išreikšti pagarbą ir sustiprinti vadovų tarpusavio ryšį yra apsikeitimas oficialiomis dovanomis. Tai senųjų civilizacijų laikus siekianti diplomatinė tradicija, kuri padeda šalių vadovams parodyti abipusius jausmus ir kartu pristatyti savo šalį. Oficialios dovanos gali būti pačios įvairiausios – nuo knygų ir liaudies menininkų darbų iki brangakmenių ar aukso papuošalų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šventajam Tėvui jo vizito metu kaip dovaną įteikė Lietuvos nepriklausomybės simbolį – Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.

Prezidento rūmuose įsikūręs Valstybės pažinimo centras veikia nuo 2016 metų kovo 10 dienos. Modernioje ekspozicijoje siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas. Taip pat pristatoma Lietuvos istorija, Prezidento rūmų ansamblio istorija bei eksponuojamos įvairiausių šalių Lietuvai įteiktos dovanos. Lankymasis Valstybės pažinimo centre yra nemokamas. Darbo laikas: antradienis–penktadienis 9–16 val., o savaitgaliais – 11–18 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.