Kultūra

2018.11.03 19:58

Pirmojo pasaulinio karo metinės paminėtos unikaliu tarptautiniu projektu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.03 19:58

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato unikalų tarptautinį projektą kartu su Lenkijos ir Vokietijos teatrų atlikėjais – Benjamino Britteno „Karo Requiem“, skirtas Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100 metinėms.

Tarptautinis projektas sujungė trijų muzikinių teatrų – Pomeranijos, Szczesino pilies ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvus.

„Kūrinys yra labai tikslingai pasirinktas, kurio tema yra karas ir širdgėla dėl to karo. Nes pasak jo, menininkas ką gali padaryti, tai gali tiesiog išreikšti tą širdgėlą“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Pirmą kartą B. Britteno kūrinys atliktas 1962metais, per karą sugriautos gotikinės katedros Koventrio mieste, Anglijoje atstatymo proga.

Kūrinyje kompozitorius liturgiją Requiem sujungė su Pirmajame pasauliniame kare žuvusio anglų poeto Wilfredo Oweno tekstais. 

Tarptautinį projektą Vokietijos ir Lenkijos klausytojai įvertino itin palankiai. Pasak Vokietijos dirigento, pasibaigus kūriniui publika minutę tylėjo ir tik po to pasipylė aplodismentai. Tai esą didžiausias įvertinimas. Lapkričio 15-ąją kūrinys skambės Berlyno Katedroje.

Plačiau apie projektą – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.