Kultūra

2018.11.02 23:13

Prasidėjo šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“

Penktadienį Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre prasidėjo šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, šiemet skirtas dokumentiniame teatrui. Per aštuonias festivalio dienas vyks devyni pjesių skaitymai, o lapkričio 5-ąją žiūrovai kviečiami į išskirtinį vakarą, per kurį patys taps skaitymo dalyviais.

Versmės festivalį pradėjo du Panevėžio Juozo Miltino dramos teatro skaitymai. Vienam jų – Huberto Sulimos „Litwa Is My Life“ rengiasi aktorius Jonas Čepulis ir skaitymo režisierius Andrius Jevsejevas. Ši pjesė viena iš šešių atsiradusių po bendrų Panevėžio Juozo Miltinio ir Torunės Wilamo Horzycos teatrų dramaturgų kūrybinių dirbtuvių. Festivalyje „Versmė“ pristatomi dviejų autorių, esančių arčiausiai galutinės pjesių versijos, tekstų skaitymai. 

„Šeši dramaturgai – trys lenkai ir lietuviai – visą vasarą rašė pjeses apie Lietuvos ir Lenkijos bendrus socialinius kultūrinius santykius, apie bendrus istorinius momentus. Visi tekstai yra daugiau mažiau paženklinti to šimtmečio, kuris minimas. Tapatybės paieškos, kas mes esame vienas kitam, mes artimi kaimynai“, – sako A. Jevsejevas.

Šiemetinis festivalis skirtas dokumentinio teatro žanrui, būtent tai vienija visus festivalio skaitymus.

Iš viso per aštuonias festivalio dienas vyks devyni renginiai, visi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir yra nemokami. Festivalio rengėjai išskiria pirmadienio skaitymą, rengtą drauge su Getės institutu. Kolektyvinį monologą „Posesijos obsesija“ kuria bendra vokiečių ir lietuvių kūrybinė grupė. Idėjos autoriai – Berlyno teatro kolektyvas „She she pop“, o žiūrovai taps skaitymo dalyviais. 

Plačiau – Margaritos Alper reportaže.