Kultūra

2018.10.30 10:44

„100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“ autorė: tai buvo didelė avantiūra

Išėjus į piligriminę kelionę reikia pasiruošti nustebti – dėl to, ką rasi, kaip jausiesi dienos pabaigoje ir nubudęs, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako rašytoja Lina Ever. Kaip teigia ji, į kelionę pakviesti bendražygiai nenuvylė – ne tik kalbėta apie gyvenimo prasmę, bet ir žvelgta menininko akimis.  

Ėjimas yra ne tik tobuliausias sportas, bet ir meditavimas, kai gali būti tik su savimi. Ne veltui senovės filosofai mąstydavo būtent vaikščiodami, sako rašytoja Lina Ever. Pasak jos, leistis į piligriminę kelionę dailininkų taku buvo didelė avantiūra: „Buvau tose vietovėse ir anksčiau, su šeima, ten labai gražu. Tuomet ir aptikau legendą apie dailininkų kelią – juo ėjo rašytojai, muzikai ir kt. Mane taip sužavėjo kelio aprašymas, kad užsimaniau juo eiti ir pati.“

L. Ever tvirtina iš karto supratusi, kad į piligriminę kelionę reikia pasikviesti bendražygių. „Pamaniau, kad reikia keliauti su žmonėmis, kuriems kelias taip pat taptų įkvėpimu. Juk kelionėje gali gimti pokalbiai, kuriais vėliau pasidalysime su dar daugiau žmonių. Bendrakeleivius Algirdą Toliatą ir Algimantą Aleksandravičių pasirinkau teisingai, jų nereikėjo įkalbinėti“, – pasakoja rašytoja.

L. Ever teigimu, kelionėje A. Aleksandravičius į viską sugebėjo pažiūrėti menininko akimis, o su kunigu A. Toliatu pokalbiai sukosi apie gyvenimo prasmę ir kitus svarbius dalykus.

Rašytoja sako, kad 100 tūkst. žingsnių per penkias dienas – nei daug, nei mažai, o visiškai normalu: „Žinoma, maršrutas nebuvo lengvas, bet buvo įdomu. Išėjus į tokį kelią turi būti pasiruošęs nustebti dėl to, ką rasi, kaip bus dienos pabaigoje, kaip nakvosi, kaip jausiesi pabudęs. Knygoje turbūt atsispindi mano nustebimas.“

Parengė Virginija Sližauskaitė.