Naujienų srautas

Kultūra2018.10.23 14:30

Šokio spektaklio kūrėjai ieško būdo, kaip šokėjų kūnais kurti muziką

Kaip šokėjų kūnais kurti muziką? Atsakymo į šį klausimą spektaklyje „Chimeros karoliai“ ieško choreografė Aira Naginevičiūtė. „Chimeros karoliai“ – tai šiuolaikinio šokio spektaklis, atsigręžiantis į žmogaus būties problematiką, kalbantis apie žmonių gyvenimo patirtis.

„Spektaklis yra daugiasluoksnis. Ir viena iš temų yra patirtis: kaip žmogus, išgyvenęs savo patirtį, atsispiria nuo jos, keliauja tolyn ir neša ją kaip pagrindą, kaip platformą tolesniam gyvenimui, jo išdavai“, – sako šokio teatro „Airos“ meno vadovė Aira Naginevičiūtė.

Prieš penkerius metus pirmą kartą pristatytas šiuolaikinio šokio spektaklis keitėsi, pasakoja choreografė. Jo idėja ir motyvai išliko – keitėsi patys žmonės. „Spektaklis subrendo“, – taip apie jį pasakoja autorė.

Šiame spektaklyje šokio teatro „Airos“ įkūrėja eksperimentuoja garso ir šokio sandūra. Čia šokis susideda iš penkių skirtingų sluoksnių, sako choreografė. Pasitelkdamos scenografiją ir aplinką, šokėjos kuria garsines skulptūras.

Daugiau nei 30 metų paskyrusi šiuolaikiniam šokiui, choreografė prieš penkerius metus įkūrė šokio teatrą „Airos“, kurio istoriją ženklina keturių spektaklių repertuaras.

Per penkerių metų veiklos laikotarpį, teatro repertuarą papildė spektakliai „Stiklo sodai“, „Melancholijos bokštai“ ir „Z+”. Pastarasis spektaklis, sukurtas jaunosios kartos kūrėjos ir choreografės Agnietės Lisičkinaitės.

Plačiau – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi