Naujienų srautas

Kultūra2018.10.22 17:25

Susirinkę prie Seimo aktoriai klausė, ar jie – tuščia vieta

LRT.lt 2018.10.22 17:25

Pirmadienį, prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų, Nepriklausomybės aikštėje, Lietuvos aktorių profesinė sąjunga „Lietuvos aktorių gildija“ organizavo meninę akciją „Tuščia vieta“, kuria siekė atkreipti dėmesį į vis prastėjančią kultūros padėtį, ypač – į menkus aktorių atlyginimus ir neadekvatų sprendimų priėmėjų pasirinkimą mažinti kultūros sektoriaus biudžetą.

Akcija „Tuščia vieta“ – tai viešas veiksmas, kuriuo siekta atkreipti Lietuvos Respublikos Seimo parlamentarų, Vyriausybės ir ypatingai Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos dėmesį į aktorius ir jų darbą, kuris daugumos politikų vis dar yra nepelnytai nuvertinamas. Lietuvos aktoriai kelia reikalavimą: „Nustokite aktorius laikyti „Tuščia vieta“!

„Dabartiniame politiniame ir socialiniame kontekste matoma vis ryškesnė takoskyra tarp skirtingose sferose dirbančių asmenų. Kultūros darbuotojai, kartu su mokslininkais, medikais, mokytojais, socialiniais darbuotojais, yra vieni iš tų, kurie kuria socialinį kapitalą, kultivuoja intelektinį ir kultūrinį identitetą, tačiau valstybės valdymo aparato yra nuvertinami ir uždirba beveik mažiausiai Europoje“, – teigia idėjos sumanytojas, aktorius Denisas Kolomyckis.

Šių metų pradžioje įsikūrusi Lietuvos aktorių profesinė sąjunga „Lietuvos aktorių gildija“, kuri jau dabar yra didžiausia Lietuvos aktorius vienijanti organizacija, savo poziciją dėl darbo sąlygų jau yra išreiškusi skirtinguose lygmenyse. Lietuvos aktorius burianti gildija siekia prisidėti prie aktorių gerovės didinimo ir palankesnių darbo užmokesčio bei darbo sąlygų sudarymo.

Akcija „Tuščia vieta“ savo menine instaliacija siekia, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. 50 procentų būtų padidinti nacionalinių ir valstybinių teatrų aktorių atlyginimai, o nuo 2020 m. sausio 1 d. atlyginimai būtų padidinti dar 30 procentų – tai leistų aktorių atlyginimams priartėti prie šalies vidurkio; atšaukti nurodymą 2019 m. nacionaliniams ir valstybiniams teatrams susimažinti biudžetus 15 procentų; įpareigoti Kultūros ministeriją sugriežtinti teatrų vadovų kontrolę naudojant jiems patikėtas lėšas; teatrų bendruomenė iš Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson iki šiol nesulaukia reikiamo dėmesio sprendžiant susikaupusias problemas, taigi, siekiame, kad ministrė nedelsiant užmegztų konstruktyvų dialogą su teatrų bendruomene.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi