Naujienų srautas

Kultūra2018.10.22 16:08

Per atidarymo renginius MO muziejų aplankė per 10 tūkst. žmonių

LRT.lt 2018.10.22 16:08

MO muziejus per atidarymo festivalį kiekvieną dieną buvo pilnas žmonių. Spalio 18–21 dienomis pirmojoje MO muziejaus parodoje „Visas menas – apie mus“ ir ją lydinčiuose renginiuose apsilankė daugiau nei 10 tūkst. lankytojų.

Daugiau nei 70 renginių, tarp kurių susitikimai su autoriais, ekskursijos po parodą, diskusijos, performansai, klasikiniai koncertai ir naktiniai vakarėliai – buvo pilni ir sulaukė įvairaus amžiaus lankytojų dėmesio, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pagrindinis akcentas – paroda

„Greičiausiai buvo išpirkti bilietai į parodą ir ekskursijas. Tai yra įrodymas mums, kad lankytojams įdomus modernus ir šiuolaikinis menas ir jie nori sužinoti daugiau“, – teigia M. Ivanauskienė

Ji taip pat priduria, kad toks didelis žmonių susidomėjimas atsidariusiu muziejumi yra tikra paskata laikytis nusibrėžtos krypties. „Kartu su visa komanda džiaugiamės įvykusiu atidarymu. Per šias keturias dienas muziejus buvo pilnas gyvybės, pokalbių – tai buvo bendras visų kūrybos aktas, o mūsų darbas – toliau burti muziejų kuriančią bendruomenę“.

R. Šeškaičio nuotr.

Pirmadienį – nauji lankytojai

Sekmadienio naktį pasibaigė MO muziejaus atidarymo MOratonas, tačiau jau pirmadienį 10 val. ryte muziejus pradėjo savo įprastą darbą ir veiklą. Dar iki atidarymo buvo sulaukta nemažai užklausų dėl grupinių ekskursijų, pageidavimų apsilankyti muziejuje jau po atidarymo, taip pat prasidės edukacinės programos mokykloms.

„Renginių programa norėjome leisti pajusti, kokį matome MO. Ir jau nuo šiandien lankytojai yra laukiami tiek parodoje – ją pažinti galima ir su multimedijų gidu, tiek kituose muziejaus renginiuose“, – patikslina MO muziejaus direktorė.

Jau nuo šios savaitės MO muziejuje kiekvieną trečiadienį vyks Ričardo Jankausko paskaitų ciklas „Back2School“. Šiose paskaitose laukiami visi, norintys įkvepiančiai pažinti meną iš arčiau. Muziejuje taip pat vyks kino seansai, kuriuos kuruoja kino teatras „Pasaka“.

MO muziejus taip pat tęs ir atidarymo metu pristatytas programas vaikams – šeimų sekmadienius. MO bendradarbiaudamas su teatru „Pradžia“ kas savaitę lauks vaikų su specialia programa ir žaidimais. 45 minučių trukmės užsiėmimai organizuojami 3–8 metų vaikams. Jie vyks nuo 10 iki 14 val. ir juose dalyvauti galės iki 20-ties vaikų.

Lankytojai taip pat bus kviečiami į „Pasimatymą su meno kūriniu“ – kada skirtingų sričių profesionalai pasakos, kuris kūrinys ir kodėl jiems aktualus. Lapkričio 9 dieną pirmasis pasimatymas su Ieva Prudnikovaite.  Skubantiems siūloma nauja idėja – pietų pertrauka muziejuje.

R. Šeškaičio nuotr.

MO muziejus dirbs visomis dienomis, išskyrus antradienius nuo 10 val. iki 20 val. Penktadieniais muziejus dirbs ilgiau – iki 22 val.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5 000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 d. MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi