Kultūra

2018.10.23 14:47

„Deeper Upper“: galima teigti, kad muzika yra matematika

LRT PLIUS laida „Garsiau“, LRT.lt2018.10.23 14:47

„Per aštuonerius metus išmokome hito formulę, lengva ją pasakyti, tačiau nebūtinai įmanoma padaryti realybėje“, – LRT PLIUS laidoje „Garsiau“ pasakoja grupės „Deeper Upper“ nariai. Jie gali įvardyti ne tik hito formulę, bet ir mažiausiai keturias priežastis, kodėl jų grupė yra tokia populiari.

– Kaip jūs save pristatytumėt? Kuo esate išskirtiniai? Kodėl verta klausyti jūsų muzikos?

– Tai, visų pirma, mes turime išmintingą ir labai gražų vokalistą. Čia pirmas, svarbiausias, dalykas. Dėl amžiaus išmintis. Tai čia jau antras. Trečia, turim labai jauną, energingą bumbačių.

– Kas yra bumbačius?

– Čia tas, kuris groja mušamaisiais instrumentais, bumbačiais. O ketvirtas dalykas – turim taipogi labai išmintingą, virtuozišką gitaristą.

– Visi labai išmintingi, taip?

– Be abejo. Čia gi „Deeper Upper“. Bet čia su amžiumi ateina...

„Deeper Upper“ nariai ir laidos „Garsiau“ vedėja R. Naujanytė-Bjelle. E. Genio/LRT nuotr.

– Kaip nutiko, kad grįžote į skambesį, kuris yra tų laikų, kai jūs dar tikriausiai nebuvote gimę? Kodėl būtent toks skambesys?

– Tai einam senyn taip ir, man atrodo, pradedam klausyti tokios ramesnės muzikos. Ten sintezatoriai... Ten visokie tokie, kur tėvai klausydavo – „Smokie“, „Boney M“. Tas vis tiek, kažkaip natūraliai... Juokauju! Iš tikrųjų, man atrodo, kad šitas skambesys mus lydėjo visą laiką, tik jis dabar ypatingai išsifiltravo. Ir tai, ką grodavome anksčiau, daugiau rokavos muzikos, dabar labiau į tokį labiau synthpop‘ą įsivilko

– Kodėl priėmėte sprendimą groti ir ne savo dainas?

– Pirmasis coveris buvo Jurgos „Nebijok“. Vyko koncertas „Tamstoje“ ir buvo mums ypatinga proga.

–  Kuo tokia ypatinga proga?

– Buvo labai reikšminga data – Vasario 16-oji. Mes grojome koncertą ir visą dieną vyksta visokie grandioziniai renginiai, ir šimtmetis dar! Tai pagalvojome, ką būtų galima iš savo pusės per koncertą nuveikti ir pademonstruoti.

– Kaip pati Jurga reagavo į šitą dainos versiją?

– Man atrodo, kad gerai, jeigu leido.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kokie žmonės ateina į jūsų koncertus? Kokio amžiaus, būdo?

– Nežinau, visokie. Aišku, daugiau jauni, bet, atrodo, tie žmonės kartu su mumis auga. Nes anksčiau būdavo jaunesni, dabar – vyresni. Mes irgi senstam. Dar labai patinka, kai tėvai ateina į koncertus.

– Koncertuojate ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kur labiau patinka? Kas sukelia daugiau jausmų, jaudulio?

– Mums nesvarbu, kur groti – ar ten kažkur LulaPalūzoje, ar Kaišiadorių kultūros namuose. Svarbu, kad būtų žmonės, kurie ateina į koncertus ir klauso. Visiškai nesvarbu kur.

E. Genio/LRT nuotr.

– O muzika gali būti lyginama su matematika? Ar gali būti apskaičiuojama? Nes dabar jau ir dirbtinis intelektas moka kurti dainas.

– Aišku.

– O jūsų muziką gali bet kas sukurti?

– Na žinai, robotas gal ir kitokią muziką sukurtų. Bet juk yra hitų formulės, kaip kurti hitiškos struktūros.

– Šiek tiek to, šiek tiek ano...

– Mes, man atrodo, per aštuonerius metus išmokome tą formulę, žinome kaip sukurti kažką, kas būtų kaip hitas. Ir, atrodo, kartais lengva papasakoti, bet tai nereiškia, kad įmanoma padaryti. Nes vis dėlto esame žmonės ir į kūrybos procesą labai daug dalykų susideda. Tai neišeina pagal formulę visko pritaikyti, nors ir galima teigti, kad muzika tai yra matematika. Bet realybėje taip nevyksta.

Išsamiau – laidos „Garsiau“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.