Naujienų srautas

Kultūra2018.10.19 23:33

J. Arčikauskas: kurdamas scenografiją stengiuosi, kad ji provokuotų

Penktadienio vakarą Vilniuje, Teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaryta vieno garsiausių Lietuvos scenografų Jono Arčikausko kūrybos paroda „Kėslai ir ketinimai“, kurioje eksponuojami scenografijos eskizai, dekoracijų fragmentai, sukurti per kelias dešimtis metų.

Scenografo J. Arčikausko kūrybos paroda surengta keliose Vilniaus teatro, muzikos ir kino muziejaus erdvėse – ekspozicijų sakėje, rūsyje, kolonadoje ir lauke.

J. Arčikauskas yra sukūręs scenografiją daugiau nei 100 spektaklių ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijoje, Austrijoje, Rusijoje, Japonijoje. Sako, kad kai spektaklis nebevaidinamas, scenografija keliauja į šiukšlyną, tik nedaugelį pavyksta išsaugoti.

Jis sako, kad kurdamas scenografiją visuomet stengiasi, kad ji provokuotų, veiktų fantaziją.

„Man norisi, kad ji provokuotų mintį, kad žiūrovams, praleidusiems valandą ar dvi teatre, kažkas pasiliktų. Į tą atmintį ir pretenduojam“, – kalbėjo J. Arčikauskas.

Parodos kuratorė Aušra Endriukaitienė sakė, kad ši paroda yra tęstinis muziejaus darbas – įsigytus darbus stengiamasi parodyti visuomenei.

Parodoje eksponuojama ir kita J. Arčikausko kūrybos dalis – šiemet specialiai šiai parodai sukurti keramikos darbai.

Paroda veiks iki kitų metų sausio, o lapkričio pirmąją savaitę Teatro, muzikos ir kino muziejuje vyks J. Arčikausko kūrybinės dirbtuvės.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi