Naujienų srautas

Kultūra2018.10.19 14:48

Antroji MO diena: lankytojų gausa ir diskusija apie meno vaidmenį viešosiose erdvėse

LRT.lt 2018.10.19 14:48

Penktadienį tęsiasi MO muziejaus atidarymo renginiai. Lankytojai visą dieną gali klausytis diskusijų, susitikti su meno kūrėjais ir mėgstamais autoriais, dalyvauti ekskursijose ir mėgautis koncertais.  

Antrąją MO atidarymo dieną vykusioje diskusijoje „Meno vaidmuo viešosiose erdvės“ pokalbį moderavęs Kristupas Sabolius teigia, kad menas – konflikto vieta: „Jei menas nekelia konflikto, jis yra ideologija. Į meną, priimamą saugiai ir ramiai, reikia žiūrėti įtariai.“

Kalbėdamas apie diskusijas sukėlusį Vyčio paminklą Kaune, K. Sabolius tvirtina, kad šiuo atveju išryškėjo estetinio skonio, meno išmanymo temos.

Rytis Zemkauskas teigia, kad Vyčio istorijoje daug pjūvių ir diskusija apie tai labai sudėtinga. „Reikia pagalvoti, kas yra viešosios erdvės savininkas ir kaip ją dalijamės? Jei tu kažką pastatai viešoje erdvėje, ją privatizuoji, kad ir koks estetiškas ar aktualus yra tavo kūrinys. Tu pasisavini erdvę, tai reiškia, kad turi jausti už tai atsakomybę. Kaip minėjau, Vyčio istorija turi daug pjūvių, buvo daug triukšmo, tačiau jo atsiradimas prie Kauno pilies – logiškas, jis ten tinka“, – tikina žurnalistas.

Menininkė Paulina Pukytė įsitikinusi, kad tam tikrais atvejais, kalbant apie viešąsias erdves, demokratija yra blogasis aspektas: „Tuomet turime tokius reiškinius, kaip mąstymas, ką daryti su Žaliojo tilto erdve? Praėjusių metų Kauno bienalės tikslas buvo priešintis tam populistiniam priėjimui prie viešųjų erdvių ir skatinimas atiduoti jas į menininkų rankas. Žinoma, kai kur tai visgi nepasiteisina.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi