Kultūra

2018.10.18 20:09

MO muziejaus atidarymas virto 4 dienas truksiančiu festivaliu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.18 20:09

Po pusantrų metų statybų Vilniuje, buvusio Lietuvos kino teatro vietoje, duris atvėrė Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva įkurtas MO muziejus, projektuotas pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo.

MO muziejus atidarytas specialiai atidarymui sukurtu kompozitoriaus Deivido Zvonkaus kūriniu, kurį atliko vaikų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“.

Vidurdienį prasidėjęs MO muziejaus atidarymas virto 4 dienas truksiančiu festivaliu – „MOratonu“. Per jį vyks per 70 renginių, susitikimai su kūrėjais, diskusijos, edukaciniai renginiai vaikams, koncertai, vyks ir naktinė programa. O didžiausioje muziejaus ekspozicijų parodų salėje atidaryta pirmoji muziejaus paroda „Visas menas apie mus“. Joje eksponuojama per 350 kūrinių, sukurtų 70 Lietuvos menininkų.

Muziejaus įkūrėjų Danguolės ir Viktoro Butkų sukauptoje privačioje kolekcijoje iš viso apie 5 tūkst. kūrinių: tapyba, grafika, fotografija, skulptūra, videomenas nuo 1960 m. iki šių dienų.

Žiauriai patinka, kad prisėdę vaikų, žiūri į paveikslus ir juos komentuoja. Mes orientavomės į „Tate“, „MoMa“. Aišku, jų masteliai kitokie, mes negalim lygintis, bet gal į tą pusę. Stengėmės [idėjų] imti po kruopelę iš visų, nes visur gali rasti, ką įdomaus pritaikyti Lietuvos sąlygoms“, – teigė muziejaus įkūrėjai.

Specialiai į muziejaus atidarymą atvykęs pastato architektas D. Libeskindas sakė, kad MO muziejus iš visų jo kurtų muziejų yra vienas mažiausių, bet šiuo metu pats mėgstamiausias.

„Nėra tekę statyti muziejaus taip efektyviai, jaučiant didžiulį Butkų ir visų kūrėjų entuziazmą. Buvo nuostabu kurti muziejų žmonėms, čia, tokiame gražiame mieste. Unikalu, kaip greitai ir efektyviai tai įvyko – manau, kad žmonės juo džiaugsis“, – kalbėjo architektas D. Libeskindas.

Muziejaus atidarymo „MOratono“ renginiai truks 100 valandų – iki sekmadienio.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.