Naujienų srautas

Kultūra2018.10.18 12:00

MO steigėjai: apima baisus jausmas, ar pavyks pateisinti lūkesčius

MO komanda puikiai išreklamavo šį muziejų, todėl dabar neramu, ar pavyks pateisinti visų viltis ir lūkesčius, LRT TELEVIZIJAI sako viena iš MO muziejaus steigėjų Danguolė Butkienė. Viktoras Butkus teigia, kad jam labai svarbus lankytojų požiūris, o galutinai laimingas jausis tik kitąmet, pamatęs biudžeto ir balanso eilutes.  

Prieš pat didįjį MO muziejaus atidarymą apima baisus atsakomybės jausmas – ar pavyks pateisinti visų viltis ir lūkesčius, sako Danguolė Butkienė ir priduria, kad muziejaus komanda puikiai išreklamavo muziejų, todėl tai prideda nerimo.

Viktoras Butkus, kalbėdamas apie tai, kokį muziejų įsivaizdavo prieš jį pastatant, teigia norėjęs kiek didesnio, bet ir dabartinis rezultatas džiugina. „Noriu visus pakviesti čia apsilankyti, nes mums labai svarbus žmonių požiūris. O aš pats galutinai laimingas būsiu kitais metais, pamatęs biudžeto ir balanso eilutes“, – tikina MO steigėjas.

Anot V. Butkaus, muziejus galima skirstyti į dvi grupes: „Vieni muziejais patys yra tarsi meno kūriniai, kiti – skirti menui, ne itin išraiškingi, bet kūriniai ten labai tinka. Mūsų MO ir pats yra skulptūriškas, bet ir menas čia puikiai jaučiasi.“

E. Genio/LRT nuotr. 

D. Butkienė, kalbėdama apie edukacines veiklas, teigia visuomet žinojusi, kad publiką reikia paruošti. „Tam buvo skirta ir leidybinė veikla, ir kiti projektai, daug edukacijos laukia ir dabar. Bus daug savarankiškos edukacijos galimybių – audiogidai, katalogai, skaitykla, paskaitos, papildomi renginiai.“

Paklausta, koks yra geras muziejus, D. Butkienė sako, kad tai vieta, kur žmonėms nebaisu, kur jie nesijačia neišmanėliais. „Gerame muziejuje niekas nežiūri piktu žvilgsniu, jame vyrauja jaukumas ir pasitikėjimas. Dar viena svarbi ypatybė – pasiūlymas, ką veikti. Mūsų uždavinys toks ir yra – įvairioms grupėms, turinčioms skirtingus interesus, pasiūlyti veiklos“, – tikina MO steigėja.

Parengė Virginija Sližauskaitė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi