Naujienų srautas

Kultūra2018.10.16 17:47

Prezidentė: MO muziejus – išskirtinė šimtmečio dovana Lietuvai

LRT.lt 2018.10.16 17:47

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė naujajame modernaus meno muziejuje MO ir drauge su jo kūrėjais, iniciatoriais ir architektu apžiūrėjo pirmąją parodą „Visas menas apie mus“, skelbiama prezidentūros pranešime.

MO muziejus įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Šio muziejaus pagrindas – nuo 2008 m. kaupiama modernaus Lietuvos meno kolekcija, kurią sudaro daugiau kaip 5 tūkst. įvairaus tipo instaliacijų, fotografijų ir vaizdo įrašų. Bendra šios kolekcijos, kurioje 226 autorių darbai, vertė – 5 mln. eurų.

Pasak prezidentės, privačia iniciatyva atidaromas MO muziejus – išskirtinė šimtmečio dovana Lietuvai. Tai labai aiškus signalas, kad kultūra šalyje yra reikalinga ir vertinama. Ši iniciatyva suteikė Lietuvai unikalią galimybę savo modernius menininkus pristatyti pasauliui.

Valstybės vadovės teigimu, šalies menininkų darbus priglaudęs MO taps ne tik mūsų gyventojų bei jos svečių traukos centru, bet ir vieta, kurioje bus galima pažinti Lietuvos modernaus meno istoriją. Kartu tai geras paskatinimas Lietuvos kūrėjams. „Šiuo muziejumi galėsime didžiuotis prieš visą pasaulį“, – rašoma pranešime.

MO įsikūrė buvusioje „Lietuvos“ kino teatro vietoje. Šis muziejus, kurio projekto autorius – garsus architektas – Danielis Libeskindas, pastatytas per pusantrų metų. Jo erdvė užims 3,7 tūkst. kv. metrų. Čia bus eksponuojama modernaus meno kolekcija nuo 1960 m. iki šių dienų.

Oficialiam MO muziejaus atidarymui skirtas keturių dienų renginių ciklas, kurio programoje – daugiau kaip 70 koncertų, susitikimų, diskusijų ir edukacinių užsiėmimų.

Išankstinėje muziejaus apžiūroje dalyvavo ir kitų Europos modernaus meno muziejų vadovai ir kuratoriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi