Naujienų srautas

Kultūra2018.10.19 10:28

7 Kauno dienos. 8-ąjį dešimtmetį menančioje valgykloje – skaniausias šnicelis mieste

Nors miestiečius nuolatos vilioja įmantrios kavinės ir restoranai, yra vietų, išlaikiusių senų laikų autentiką. Viena tokių – Kaune esanti buvusios radijo gamyklos valgykla. Pasak istoriko Jono Paliaus, joje galima paragauti paties skaniausio šnicelio. Apie tai ir dar daugiau – LRT PLIUS laidoje „7 Kauno dienos“.   

Miuziklo „Džekilas ir Haidas“ premjera

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre – 2 dalių miuziklo „Džekilas ir Haidas“ premjera. Miuziklas žiūrovus kviečia gilintis į žmoguje slypinčių blogio ir gėrio jėgų dvikovą. „7 Kauno dienų“ komanda su miuziklo aktoriumi Roku Laureckiu dairosi po teatro užkulisius, stebi paskutiniuosius miuziklo pasiruošimo darbus, trukdo kostiumų siuvėjų darbą bei aiškinasi, kokiais būdais prie spektaklio prisidėjo patys kauniečiai.

Stop kadras 

Išalkusiems sovietinių potyrių – buvusios radijo gamyklos valgykla

Šiais laikais viešojo maitinimo įstaigos išgyvena didžiulį pakilimą – vos ne ant kiekvieno kampo rasite madingą kavinę, egzotiškas virtuves (nuo kebabų su kengūros mėsa iki gėrybių iš tolimiausių pasaulio kampelių) ir pasiūlą, nuo kurios raibsta akys bei gurgia skrandis.

Vis dėlto, jei ieškote tikrai autentiškų potyrių su sovietmečio elementais, kviečiame kartu su istoriku Jonu Paliu apsilankyti 70-ųjų stilių ir autentiką išsaugojusioje buvusios radijo gamyklos valgykloje, kurioje, kaip pats istorikas teigia, galima paragauti pačio skaniausio šnicelio.

Prasideda S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija – ko laukti?

Kauniečių ir futbolo sirgalių džiaugsmui, rekonstrukcijai uždaromas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, kurio tvarkymo darbai truks net dvejus metus. Reportaže – pokalbis su stadiono vadovu Giedriumi Bielskumi apie tai, ko galima tikėtis naujajame stadione bei kiek žiūrovų ir sirgalių šis talpins po rekonstrukcijos.

Pokalbis 450: kalbiname metų mokytoją Rūtą Bakūnienę

450 sekundžių tikrai neprailgs su Vilkaviškio rajone dirbančia Rūta Bakūniene, kuri KTU rengiamuose Lietuvos mokyklų apdovanojimuose buvo išrinkta metų mokytoja. Rūtos pasakoja, kaip jai pavyko atrasti raktą į mokinių širdis, iš kur ji semiasi kantrybės dirbdama su Lietuvos ateitimi, kodėl mokytoja nesipyksta su išmaniosiomis technologijomis klasėje bei kodėl, jos nuomone, svarbu būti ne pirmu, bet kitokiu? Atviras pokalbis apie mokymosi subtilybes su metų mokytoja. 

Išsamiau –įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi