Kultūra

2018.10.15 15:06

A. Šileika: nuo vaikystės žinau – arba kalbi įdomiai, arba tavęs niekas neklausys

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.15 15:06

Prisiminimai visuomet yra kiek klaidinantis dalykas, bet atsiminimų knygoje „Basakojis bingo pranešėjas“ – daug tiesos ir įdomių gyvenimo akimirkų, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako rašytojas Antanas Šileika. Kaip teigia jis, lietuviai moka pasakoti įdomias istorijas, tai patvirtina ir vaikystės prisiminimai: „[...] kai su šeima sėdėdavome prie stalo, tiesiog liedavosi įvairios istorijos ir anekdotai. Pas mus buvo taip – arba kalbi įdomiai, arba tavęs niekas neklausys.“  

Lietuvių kilmės Kanados rašytojo ir literatūros kritiko Antano Šileikos atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ – penktasis autoriaus kūrinys, dalyvaujantis Metų knygos rinkimuose 2018. Kaip LRT TELEVIZIJAI sako A. Šileika, knygoje tikrai nemažai tiesos, bet prisiminimai visuomet – kiek klaidinantis dalykas.

„Kitos mano knygos – romanai ir apysakos, todėl, net ir rašydamas atsiminimų knygą, galvojau apie pasakojimo arką – pradžią, vidurį, tinkamą pabaigą. Atsirinkau įdomesnius momentus iš savo gyvenimo, man buvo labai įdomu išbandyti naują pasakojimo formą“, – teigia kūrėjas.

Kalbėdamas apie vaikystę ir jaunystę Kanadoje, A. Šileika pasakoja, kad lietuvių kilmės vaikui ne viskas buvo lengva: „Tėvai norėjo, kad šoktume tautinius šokius, būtume skautais, eitume į šeštadieninę lietuvių mokyklą. Tačiau iš tos mokyklos pabėgdavome ir eidavome pirkti saldainių. Pamenu, kad labai norėjau patirti tą madingą pasaulį, o man prieš akis stovėjo lietuviškos tradicijos...“

Anot rašytojo, lietuviai tikrai moka pasakoti istorijas. „Kiek prisimenu, vaikystėje, kai su šeima sėdėdavome prie stalo, tiesiog liedavosi įvairios istorijos ir anekdotai. Pas mus buvo taip – arba kalbi įdomiai, arba tavęs niekas neklausys“, – sako A. Šileika.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt