Naujienų srautas

Kultūra2018.10.11 14:58

Metų knygos rinkimai. M. Burokas: eilėraščiai yra būdas apmąstyti tai, kas svarbu

Metų knygos rinkimuose dalyvaujanti eilėraščių knyga „Švaraus buvimo“ kupina ne tik pasakojimų apie Vilnių, bet ir kitus, skaudesnius, dalykus – karinius konfliktus ar net Holokaustą. Tai – ramybės neduodančios temos, kurias leidžia apmąstyti eilėraščio forma, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako poetas Marius Burokas.  

Poezijos knygos „Švaraus buvimo“ viršelyje – Vilniaus senamiestis, o miestas yra ir vienas pagrindinių knygos veikėjų, sako autorius M. Burokas. Pasak jo, eilėraščiuose galima aptikti klajonių po senamiestį ar naujesnius rajonus detalių: „Man norisi aprašyti ir pakraščius, parodyti ne turistinį Vilnių it atvirukuose.“

Autorius patikina, kad knygoje yra ir daugiau temų, ne tik Vilnius. „Kalbama ir apie šeimą, vaikus, meilę – viską, apie ką rašomi eilėraščiai. Tikiu, kad knygoje kiekvienas ras eilėraštį ar bent jau eilutę, kuri įstrigs“, – viliasi M. Burokas.

Tačiau poezijos rinktinėje paminėti ir skaudesni įvykiai, tokie kaip kariniai konfliktai Sirijoje, teroro išpuolis Paryžiuje, Holokaustas ir pan. Paklaustas, kodėl jam tai svarbu, M. Burokas teigia, kad tai ramybės neduodantys ir apmąstymo reikalaujantys dalykai. Eilėraščiai, kaip sako poetas, ir yra būdas apmąstyti tai, kas svarbu.  

M. Burokas patikina, kad pasitiki savo skaitytojais: „Manau, kad skaitytojui reikia palikti erdvės savoms mintims ir fantazijoms. Negalima elgtis kitaip.“

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi