Kultūra

2018.10.10 16:31

URM atidaryta paroda apie Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšius

LRT.lt 2018.10.10 16:31

Spalio 10 dieną Užsienio reikalų ministerijoje (URM) atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „Sukurti tiltai: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“, kurios pristatyme dalyvavo Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai Vesekso grafas Edvardas ir grafienė Sofija.

Svečius pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorė Claire Lawrence, rašoma pranešime spaudai.

Parodoje eksponuojamos fotografijos ir dokumentai iš įvairių muziejų ir archyvų, tarp jų – Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos jūrų muziejaus, Lietuvos banko Pinigų muziejaus, asmeninio diplomato sero Thomo Hildebranto Prestono vaikaičių Eugenie ir Melanie Hartzell archyvo.

Parodos eksponatai pasakoja dviejų valstybių ir jų visuomenių ryšių istoriją, primena to meto diplomatijos, gynybos, kultūros, socialinės rūpybos, ekonomikos ir sporto srityse užsimezgusius dvišalius kontaktus bei iš jų išaugusias iniciatyvas.