Kultūra

2018.10.10 13:48

Projekto „Misija Sibiras“ vadovė R. Kėželytė atrado veiklą, kuri negali nepasisekti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.10 13:48

Ieškote veiklos, kuri negali nepavykti? Raminta Kėželytė sako, kad tai – siuvinėjimas kryželiu. Pradėjusi prieš kelerius metus, mergina ant įvairių drabužių jau perkėlė ne vieną piešinį.

„Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad imsiuosi siuvinėti kryželiu, bet štai“, – šypsodamasi savo darbus rodo R. Kėželytė. „Mano mama – tikra auskarankė – pina iš vytelių, neria vąšeliu, mezga, todėl visi labai stebėdavosi, kad aš – nelinkusi prie tokių darbų“, – prisimena ji.

Projekto „Misija Sibiras“ vadovė juokauja, kad siuvinėti kryželiu tiesiog negali nepavykti. „Tiesiog tai yra atkartojimas to, ką matai popieriuje ant medžiagos. Kai pradėjau siuvinėti ant drabužių, tada reikėjo didesnio pasiruošimo. Reikalingas ir drabužis, ir reikia susigalvoti paveikslėlį. Man norisi, kad tai būtų pokštai, tad reikia idėjos. Tada perki reikalingus siūlus, juos derini – procesas šiek tiek pailgėja. O pačiai pradžiai pasiruošimą tikrai palengvina siuvinėjimo rinkiniai“, – pataria mergina.

Nors lūžo ne viena adata, Raminta sako, kad tai neatgrasė nuo siuvinėjimo. Priešingai – pasak pašnekovės, tai labai atpalaiduojantis, meditatyvus procesas. Ir nors siuvinėjimas kryželiu reikalauja nemažai laiko, ant įvairių drabužių nugulė jau ne vienas jos siuvinėtas paveikslėlis.

Išsamiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt