Kultūra

2018.10.10 11:25

Išdalyti JAV muzikiniai apdovanojimai, T. Swift – aukštumoje

ELTA 2018.10.10 11:25

Los Andžele naktį į trečiadienį išdalyti Amerikos muzikiniai apdovanojimai. Juose triumfavo atlikėja Taylor Swift. Praėjus dviem mėnesiams po mirties per ceremoniją pagerbta ir Aretha Franklin.

T. Swift laimėjo apdovanojimus keturiose kategorijose, be kita ko, pagrindinėje – „Metų atlikėjo“. Čia ji pranoko reperį Drake`ą, grupę „Band Imagine Dragons“, atlikėją Edą Sheeraną ir ritmebliuzo žvaigždę Post Malone`ą. T. Swift apdovanojimai atiteko ir už geriausią popmuzikos/roko albumą („Reputation“) bei metų gastroles.

Savo padėkos kalboje 28-erių atlikėja ragino gerbėjus dalyvauti lapkritį vyksiančiuose rinkimuose. Ji pareiškė, kad muzikos apdovanojimai paremti tuo, ką išrinko žmonės: „Ir jūs žinote, ką žmonės gali dar išrinkti. Lapkričio 6-ąją yra Kongreso rinkimai. Eikite ir balsuokite.“ Prieš tai T. Swift instagrame pareiškė paramą demokratų kandidatams savo gimtojoje Tenesio valstijoje. Po to smarkiai išaugo registracijų rinkimams skaičius. Į tai reaguodamas D. Trumpas pareiškė, kad dabar T. Swift jam patinka „25 proc. mažiau“. Per balsavimą bus renkami visi JAV Atstovų Rūmai bei trečdalis Senato.

Už geriausią popmuzikos/roko dainą apdovanojimą Los Andžele atsiėmė kubiečių kilmės amerikietė Camila Cabello. Taip įvertinta jos hitas „Havana“. Be to, ji išrinkta geriausia jaunąja atlikėja. Kantri kategorijose laimėjo Carrie Underwood ir Kane`as Brownas.

Šuo koncertavo tokios muzikos žvaigždės, kaip Jennifer Lopez, Mariah Carey ir Carrie Underwood. Renginio pabaigoje atlikėja Gladys Knight ir kiti soulo bei gospelo muzikos atlikėjai pagerbė rugpjūtį mirusią „soulo karalienę“ A. Franklin.

Amerikos muzikos apdovanojimai teikiami nuo 1973 metų. Nominacijos paremtos atlikėjų parduotų albumų skaičiumi, dėl laimėtojų internete balsuoja gerbėjai.