Naujienų srautas

Kultūra2018.10.07 16:13

Druskininkuose įteiktos Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijos

Šeštadienį tarptautinio festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo” iškilmingo baigiamojo poezijos vakaro metu įteikta jau 34-oji Jotvingių premija ir 21-oji Jaunojo jotvingio premija.

Jotvingių premija įteikta poetei, dramaturgei Daivai Čepauskaitei už eilėraščių knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“, o Jaunojo jotvingio – Gretai Ambrazaitei už knygą „Trapūs daiktai“. Atsiimdama apdovanojimą D. Čepkauskaitė priminė audringą pernykštę diskusiją apie galimą moterų diskriminaciją skiriant Jotvingių premijas ir susiejo tai su faktu, kad šiais metais moterims atiteko abi „Poetinio Druskininkų rudens” metu teikiamos premijos.

Žurnalo „Nemunas“ prizas „Poezija mus vienija ir jungia“ skirtas poetui Ričardui Šileikai.

Šiemet į festivalį suvažiavo menininkai iš JAV, Izraelio, Graikijos, Norvegijos bei kitų šalių ir užsienyje gyvenantys lietuvių poetai. Šeštadienio renginyje „Pavakarių šviežiena“, kurį vedė Veda Dainius Dirgėla ir Gytis Norvilas, savo kūrybą  skaitė ir šiemečiame festivalyje besisvečiuojantis Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Tomas Venclova.

O naktiniame renginyje kavinės „Širdelė“ „Bubilo“ salėje surengtame aukcione rašytoja Agnė Žagrakalytė pardavė T. Venclovos autografą, kurio kaina pakilo nuo pradinių 3 iki 6 eurų.

Sekmadienio rytą festivalio dalyviai išvyko iš Druskininkų į Vilnių, bet „Poetinis Druskininkų ruduo” tuo nesibaigia. Festivalio laureatai ir svečiai savo kūrybą skaitys poezijos ir džiazo vakare, kuris 17 val. bus surengtas sostinės Šiuolaikinio meno centro skaitykloje.

Pagrindinį Poetinio Druskininkų rudens prizą – Jotvingių premiją – 1985 metais įsteigė Sigitas Geda, skelbiama organizatorių pranešime. Tais metais premiją gavo poetas Kornelijus Platelis už eilėraštį „Jotvingių malda šuoliuojant į priešą“. Prasidėjus Poetiniams Druskininkų rudenims 1990 m., Sigitas Geda sutiko susieti savo premiją su festivaliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi