Kultūra

2018.10.06 14:16

M. Caballe ir F. Mercury duetas: kaip operą ir popmuziką sujungusi „Barcelona“ pavergė pasaulį

15min.lt2018.10.06 14:16

Šeštadienio rytą muzikos pasaulis neteko vienos ryškiausių savo žvaigždžių – operos solistės Montserrat Caballe. Ispanijos sopranas, pripažintas visame pasaulyje, visgi buvo garsus ne tik tarp operos gerbėjų, bet ir platesnei auditorijai. Ypač po legendinio kūrinio „Barcelona“, kurį ji atliko su Freddie Mercury.

Savo kelią link operos solistės karjeros pradėjusi dar vaikystėje, Montserrat Caballe juo itin sėkminga žengė. Jau būdama septynerių ji dainavo Johanno Sebastiano Bacho kantatas.

Baigusi konservatoriją, ji neilgai trukus gavo pagrindinius vaidmenis prestižiniuose operos teatruose visame pasaulyje, žinia apie jos nuostabų balsą ir neeilinę asmenybę per pasaulį pasklido labai greitai.

Turbūt neįmanoma būtų rasti nė vieno operos gerbėjo, kuris nežinotų Montserrat Caballe pavardės. Jos talentu neabejojo nė vienas.

Per 50 metų trukusią karjerą, Montserrat sužibėjo ir kitokiuose žanruose. Kaip tikram profesionalui, jai nė vienas muzikos stilius nebuvo svetimas.

O jos duetas su „Queen“ lyderiu Freddie Mercury tapo tikra legenda. Kūrinys „Barcelona“ buvo išleistas 1987 metais. Jį atlikę dainininkei meistriškai sujungė popmuziką su klasika, suvienijo dvi skirtingas auditorijas ir sukūrė kažką nuostabaus.

1988-aisiais Freddie ir Montserrat išleido albumą tokiu pačiu pavadinimu „Barcelona“. Čia ir kitose dainose maišė operos ir popmuzikos stilius. Nors kritikų iš pradžių jis buvo įvertintas neigiamai, visgi albumas sulaukė milžiniškos sėkmės.

Ši daina Montserrat Caballe atnešė tarptautinį pripažinimą tarp kur kas platesnės klausytojų auditorijos.

Prisiminkime tikru himnu tapusį Freddie ir Montserrat kūrinį:

Duetas drauge atliko ir daugiau kūrinių: