Kultūra

2018.10.04 23:40

Lietuvos nacionalinis dramos teatras sezoną pradės Anykščiuose

Zinaida Paškevičienė, Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.04 23:40

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 79-ąjį sezoną pradeda ne Vilniuje, o Anykščiuose. Teatro rekonstrukcija privertė palikti pastatą ir keliauti po |šalies miestų  scenas.  Pirmasis šio sezono pastatymas, norvegų režisieriaus ir choreografo spektaklis „Durys“ bus parodytas Anykščių  kultūros centre.

Nacionaliniame dramos teatre pradėti rekonstrukcijos darbai, apdengta fasadą puošianti Stanislovo Kuzmos skulptūra „Mūzų šventė“, pagrindinio įėjimo vietoje pradėti archeologiniai kasinėjamai. Per teatro rekonstrukciją didžiojoje salėje spektakliai nebus vaidinami, jie persikels į kitas erdves, padaugės gastrolių po Lietuvą.

„Nauji spektakliai bus kameriškesni, mažesnėms erdvėms pritaikyti. Išleidžiame pirmą premjerą „Durys“ Anykščiuose, paskui jis vyks į Kauną, Vilnių, Oslą. Tarp Oslo ir Anykščių riba nyksta, to ir siekiam, kad žiūrovas mažesniuose miestuose ir Vakarų Europoje, ar Kinijoje matytų tokios pačios kokybės – ir techninės ir meninės. Mums svarbus žiūrovas, kuris neatvyktų į Vilnių“, – sakė Nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis.

Anykščių kultūros centro scena – nauja, su režisieriumi Jo Stromgrenu teatro aktoriai repetuoja taip pat pirmą kartą, o spektaklio pavadinimas „Durys“, aktoriams, pradedantiems sezoną ne namie, tapo savotiška metafora. Pasak režisieriaus, tikėjimas, kad kitoje durų pusėje yra kažkas geresnio, verčia žmones migruoti, todėl judesiu ir šokiu režisierius keliauja per skirtingus istorijos etapus ir regionus.

„Jausmą, kad už tvoros žolė žalesnė, kiekvienas turime savyje, kad ir kokioje valstybėje esame. Aš –  norvegas ir esu nepatenkintas dėl  vienų dalykų, tuo metu Sirijoje gyvenantys žmonės nepatenkinti dėl kitų dalykų, o lietuviai – dar dėl kitų. Jausmas  būti nepatenkintiems yra mumyse“, – kalbėjo J. Stromgrenas.

Režisierius sako kilęs iš mažo Norvegijos miestelio, todėl repetuoti Anykščiuose – joks iššūkis.

Anykščių kultūros centras – ką tik renovuotas, scena – su modernia įranga. Salėje – beveik 500 vietų  žiūrovams. Aktoriai sako visai nesijaudinantys  kad premjera įvyks ne Vilniuje.

„Prieš premjerą manyčiau, kad yra labai gerai, nes yra susikaupimas, buvimas kartu. Sąlygos – puikios, Anykščių kultūras centras – puikus“, – džiaugėsi aktorė Rimantė Valiukaitė.

Naują sezoną Anykščių kultūros centre su spektakliu „Durys“  teatras pradės penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.