Naujienų srautas

Kultūra2018.10.03 20:44

Mažiesiems Šiaulių žiūrovams – cirko, dramos, dokumentiniai, lėlių ir šokio teatro pasirodymai

Šiauliuose vyksta 5-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Jėga-Cool!“, kurį organizuoja Lietuvos ASSITEJ organizacija. Mažiesiems Šiaulių apskrities žiūrovams bus parodyta per tris dešimtis įvairių spektaklių.

Festivalį pradėjo Keistuolių teatro spektaklis „Bambeklis bajoras“.  Tiek spektaklių vaikams, kaip šią savaitę, mažieji Šiaulių žiūrovai seniai bematę. Rinktis yra iš ko – vyksta cirko, dramos, dokumentiniai, lėlių ir šokio teatro pasirodymai. Visi spektakliai suskirstyti pagal amžiaus kategorijas nuo kūdikystės iki 18 metų.

„Reikia toliau bendrauti, kuo toliau, tuo daugiau ir su mažiukais, ir su didesniais, ir ypatingai – paaugliais. Gimė toks šūkis: „Nulaužk interneto kodą ir įkvėpk gryno oro“. Man atrodo, kad šitas šūkis dabar tinka visiems“, – sakė teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ prezidentė Violeta Podolskaitė.   

Žiūrovai laukiami keliose Šiaulių salėse, Naisiuose ir Kelmėje. Spektaklius rodo Vilniaus „Atviro rato“, „Stalo“ teatrai, „Dansemos“ šokio, Nacionalinis Kauno ir Šiaulių bei kiti šalies teatrai. Vaikai dalyvauja  edukacinėse veiklose. Jaunųjų teatro kritikų forumui vadovauja latvių dramaturgas Lauris Gundars, vyksta kūrybiniai seminarai  jaunimui ir profesionaliems aktoriams.

Per savaitę festivalyje bus parodyta per tris dešimtis spektaklių, tarp 20 dalyvių – 6 teatrai vaikams iš užsienio.

Į tarptautinę teatrų vaikams ir jaunimui asociaciją ASSITEJ Lietuva įstojo 2001m. Šiuo metu asociacija vienija per 80 teatrų iš viso pasaulio.

Plačiau apie tai – Lidijos Jankauskienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi