Naujienų srautas

Kultūra2018.10.03 16:29

Klaipėdoje griaunamas Muzikinis teatras

Trečiadienį ryte prasidėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro griovimo darbai. Pastato dalis iš Dangės upės pusės bus ardoma visą mėnesį, o vietoj jos vyks naujo priestato statybos, kuriame didžioji salė bus pakreipta upės link.

Istorinę akimirką stebėjęs Muzikinio teatro direktorės pavaduotojas Vytautas Kažukauskas neslėpė emocijų: „Pagaliau tai vyksta. Kelio atgal jau nebėra!“

Teatro kolektyvas, pasak V. Kažukausko, nekantriai laukė šios akimirkos, o dar labiau nekantrauja pamatyti pirmuosius naujos pastato dalies statymo darbus.

Nors pastato griovimo darbai prasidėjo tik trečiadienį, prieš tai visą mėnesį darbininkai pastatą išrinkinėjo iš vidaus: lupo parketą, langus ir kitus įrengimus. Griovimo darbai truks maždaug mėnesį, o po to prasidės archeologiniai tyrimai ir naujo priestato statymo darbai.

UAB „Infes“ statybos projektų vadovas Julius Vaznelis dar prieš griaunant pastatą minėjo, kad darbai vyks gana tyliai. „Griaudami pastatą, neplanuojame naudoti sprogdinimo ar daužymo technologijų“, – juokėsi jis. Tuo įsitikino ir istorinę akimirką fiksavę žurnalistai ir gretimų daugiabučių gyventojai.

Kad dulkės pernelyg nesklistų, statybų aikštelę darbininkai žadėjo laistyti vandeniu. Statybininkai pastebėjo, kad dulkėms sklisti trukdo ir lietus, kurio, kaip prognozuojama, šiomis dienomis bus gausu.

Beje, siekdami išvengti nesutarimų su miestiečiais, statybų darbus vykdanti UAB „Infes“ kreipėsi į netoliese, Danės g. 21, stovinčio namo gyventojus ir pasiūlė apžiūrėti bei užfiksuoti jų gyvenamųjų patalpų būklę. J. Vaznelis džiaugėsi, kad apie pusę gyventojų sutiko įsileisti antstolius. „Tikimės, kad pavyks išvengti nesutarimų su gyventojais“, – teigė jis.

Kaip griaunama Muzikinio teatro dalis gali pamatyti ir visi miestiečiai. Šalia pagrindinio įėjimo į teatrą, ant tvoros, įrengtas ekranas, kuriame galima stebėti tiesioginę transliaciją.

Primename, kad rangovai darbus įsipareigojo atlikti už 17,796 mln. Eur. Nors darbai turėtų būti baigti per penkerius metus, rangovai tikisi juos baigti kur kas greičiau – per trejus metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi