Naujienų srautas

Kultūra2018.09.29 15:42

JAV teismas nurodė iš naujo nagrinėti plagijavimo bylą dėl „Led Zeppelin“ dainos

BNS 2018.09.29 15:42

Legendinei britų roko grupei „Led Zeppelin“ vėl teks bylinėtis teismuose – JAV apeliacinis teismas nusprendė, kad rokeriams teks iš naujo įrodinėti, jog garsioji jų daina „Stairway to Heaven“ nėra plagiatas.

San Fransisko teismas pakeitė 2016-aisiais priimtą verdiktą, kad 1971-aisiais išleista „Led Zeppelin“ daina nebuvo nukopijuota nuo Los Andželo grupės „Spirit“ lyderio Randy Wolfe`o parašytos dainos „Taurus“.

R. Wolfe`as daug metų teigė, kad jam priklauso dalis nuopelnų už „Stairway to Heaven“. Jis pats nuskendo 1997-aisiais, taip ir nesiėmęs teisinių veiksmų. R. Wolfe`o vardu ieškinį padavė jo draugas ir patikėtinis Michaelas Skidmore`as.


Byla „grąžinama naujam teismui“, nurodoma penktadienį paskelbtame aukštesnės instancijos teismo sprendime.

Teismas teigia, kad apylinkės teismo prisiekusieji „klaidingai ir žalingai“ tvirtino, jog bendri muzikiniai elementai nėra saugomi autorių teisėmis.  Ieškovų pasamdyti ekspertai žemesnės instancijos teisme teigė, kad tarp svarbių dviejų dainų dalių yra pastebimų panašumų, tačiau gynybos liudininkai atsikirto, jog „Stairway to Heaven“ pradžioje naudojama gitaros akordų struktūra yra tokia dažna, kad jai autorių teisių apsauga negalioja.

Tiek „Led Zeppelin“ gitaristas Jimmy Page`as, tiek vokalistas Robertas Plantas neigia, kad jų daina yra plagiatas.

„Led Zeppelin“ apšildė „Spirit“ Denveryje 1968-ųjų gruodžio 26 dieną – tai buvo britų rokerių debiutas Jungtinėse Valstijose.

R. Wolfe`as, muzikos pasaulyje geriau žinomas Randy California sceniniu vardu, „Taurus“ parašė 1966-ųjų pabaigoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi